piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Napadł, pobił i okradł swojego znajomego. 21-latkowi grozi 12 lat więzienia

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 21-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna odpowie za napaść na swojego znajomego. Sprawca zaatakował 43-latka i pobił, zabrał mu także 1200 zł. Za to przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Brzozowscy kryminalni ustalili i zatrzymali w miniony piątek dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z pobiciem 43-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. Pokrzywdzonemu podczas tego zdarzenia skradziono 1200 zł.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 30 marca br. wieczorem, w miejscowości Górki. To wówczas pokrzywdzony mężczyzna, po zrobieniu zakupów w pobliskim sklepie, spotkał na zewnątrz swoich znajomych. Zamienił z 21 i 39-latkiem parę słów i udał się do swojego miejsca zamieszkania.

W pewnym momencie został napadnięty od tyłu i przewrócony na ziemię. Zaatakowany 43-latek rozpoznał napastnika, był to jego 21-letni znajomy, z którym chwilę wcześniej rozmawiał pod sklepem. Młody mężczyzna kopał go po głowie. W wyniku zadawanych uderzeń 43-latek stracił przytomność, a napastnik zabrał z jego portfela pieniądze w kwocie 1200 zł.

Funkcjonariusze zatrzymali 21 i 39-latka. Starszy z nich po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony. Natomiast zebrany materiał dowodowy pozwolił mundurowym na przedstawienie 21-latkowi zarzutu rozboju i gróźb karalnych. Okazało się, że mężczyzna, poza pobiciem 43-latka, groził również ekspedientce w sklepie.

Teraz 21-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x