sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Nabór na studia podyplomowe

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim w porozumieniu z Podkarpackim Centrum Kształcenia Medycznego w Brzozowie ogłasza nabór na studia podyplomowe doskonalące na kierunku: Geriatria i opieka długoterminowa.

Czas trwania studiów: 2 semestry (proponowany termin rozpoczęcia: marzec 2016 r.)
Typ studiów: studia podyplomowe; czesne 1100 zł / 1 semestr
Liczba godzin do realizacji: 215 h dydaktyczne
Punkty ECTS: 60

UWAGA !
Zajęcia będą odbywać się w Brzozowie w siedzibie PCKM ( ul. Rzeszowska 7) w systemie weekendowym ( 2 x w miesiącu)

Studia przeznaczone są dla pielęgniarek, lekarzy, pedagogów, absolwentów zdrowia publicznego. Zatem uczestnikami studiów podyplomowych mogą być:
1) Lekarze
2) Osoby z wyższym wykształceniem, co najmniej pierwszego stopnia – zatrudnione w ochronie zdrowia.
3) Osoby z wyższym wykształceniem, co najmniej pierwszego stopnia przygotowujący się do prowadzenia placówek opieki długoterminowej.
4) Osoby zainteresowane problematyką geriatrii oraz opieki długoterminowej.

Sylwetka absolwenta: Słuchacz dysponował będzie interdyscyplinarną wiedzą na temat aspektów starzenia człowieka w wymiarze biologicznym i społecznym. Będzie posiadał wiedzę z zakresu podstawowych zagrożenia zdrowia fizycznego, jak i psychicznego oraz potrzeb opiekuńczych wynikających z podeszłego wieku wraz ze sposobami zapobiegania i leczenia/zaopatrywania.

Ogólne cele kształcenia: Studia podyplomowe – doskonalące w swym programie obejmują elementy geriatrii, neurologii, psychiatrii, rehabilitacji, organizacji opieki długoterminowej i pedagogiki. Mają one na celu przygotowanie pielęgniarek, pedagogów, lekarzy do sprawowania kompleksowej opieki nad osobą starszą borykającą się ze schorzeniami charakterystycznymi dla wieku podeszłego oraz wspierania i edukowania jej rodziny, czy opiekunów

Zasady rekrutacji: Rekrutacja prowadzona będzie w siedzibie Podkarpackiego Centrum Kształcenia Medycznego w Brzozowie; ul. Rzeszowska 7 (Punkt rekrutacyjny WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim). Szczegółowych informacji udziela: Pani Marta Bobola pod numerem tel. 733 – 058 – 888 /e-mail: [email protected] od poniedziałku do piątku w godz. od 800 – 1700. Dokumenty należy składać w terminie do 2 marca 2016 r.

Wymagane dokumenty: karta ewidencyjna (do pobrania na stronie pckm.pl w zakładce: Studia podyplomowe), kserokopia dyplomu, kserokopia dowodu osobistego – wymagane dokumenty należy przesłać pocztą tradycyjną na adres PCKM (ul. Rzeszowska 7, 36-200 Brzozów) – prosimy o dopisanie wybranego kierunku studiów lub mailowo na adres: [email protected]

PCKM

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x