piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Nabór do programu „Aktywni Błękitni” przedłużony do końca grudnia br.

Aż do 31 grudnia 2022r. dyrektorzy i nauczyciele mogą zgłaszać swoje szkoły do programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie 2022/2023”! Jest to projekt edukacyjny skierowany do szkół podstawowych, którego misją jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej.

Do programu zgłaszać mogą się szkoły z terenu woj. podkarpackiego, części woj. małopolskiego (powiat tarnowski i gorlicki) i części woj. lubelskiego (powiat. kraśnicki, janowski, biłgorajski, tomaszowski, lubaczowski). Organizatorem wydarzenia jest PGW Wody Polskie, natomiast za koordynację programu odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Głównym celem programu edukacyjnego jest wykształcenie u dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pozytywnych nawyków związanych z dbaniem o środowisko, oszczędzaniem wody, czy bezpiecznym korzystaniem z rekreacji wodnej. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne, dzięki którym uzyskają niezbędną wiedzę m.in. z zakresu ochrony środowiska, ochrony przed powodzią czy zapobiegania skutkom suszy. Ponadto będą mieli możliwość uczestnictwa w pokazach ratownictwa wodnego, pokazach udzielania pierwszej pomocy czy zwiedzaniu obiektów hydrotechnicznych.

Szkoła przystępująca do akcji zobowiązuje się do przeprowadzenia 2 lekcji o tematyce związanej ze zrównoważonym zarządzaniem zasobami wodnymi, w oparciu o materiały dostarczone przez RZGW w Rzeszowie. Należy również zorganizować konkurs tematyczny z zakresu wiedzy o wodzie oraz przeprowadzić akcję sprzątania terenów nadwodnych.

Placówki, które zrealizują założenia programu, zostaną wyróżnione Certyfikatem „Szkoły Przyjaznej Wodzie – Aktywni Błękitni”. Dla najbardziej zaangażowanych przewidziane są dodatkowe nagrody rzeczowe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapisy

Zgłoszenia do programu prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] lub drogą pocztową w terminie do 31.12.2022 r. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej www.rzeszow.wody.gov.pl w zakładce „Nasze działania”/„Aktywni Błękitni”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x