wtorek, 21 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Na drogach bardzo ślisko

Śnieg, minusowe temperatury i marznąca mżawka powodują, że warunki na drogach są trudne. Kierujący muszą pamiętać, że na mokrej oraz śliskiej nawierzchni, droga hamowania znacznie się wydłuża. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Kierujący powinni pamiętać, że w wyniku marznących opadów jezdnie robią się śliskie i znacznie wydłuża się droga hamowania. W takich warunkach nadmierna prędkość, wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, staje się dużo bardziej niebezpieczne. Aby nie przyczynić się do spowodowania kolizji czy wypadku, kierujący powinien jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Szczególnie uważać trzeba na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Uważajmy przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierujących jak i pieszych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną wypadku.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x