piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Młodzieżowe Centrum Kosmiczne AD ASTRA ogłasza nabór do projektu EDUMARS

Nasz projekt działa w ramach Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie. Pod naszymi skrzydłami mamy blisko dwudziestu uczestników, którzy wchodzą skład dwóch zespołów – zespół mechaniki i projektowania oraz zespół elektroniki i programowania. W projekcie wykorzystujemy metodę projektową oraz metodę małych grup w przygotowaniu naszych podopiecznych do przyszłej pracy inżyniera.

Nasi podopieczni uczą się wspólnie rozwiązywania problemów inżynierskich poprzez realizację wybranych przez siebie projektów. Do tej pory uczestnicy projektu EduMars realizowali takie projekty jak w pełni działający łazik marsjański „Marsjańska Mrówka” wraz z autorską makietą powierzchni Marsa, poduszkowiec przemieszczający się po ziemi i wodzie, roboty typu minisumo i linefollower, minisatelita typu cansat.

Ponadto nasi podopieczni tworzą własne gry komputerowe, serwery do gry dla wielu graczy oraz ostatnio zrealizowali projekt zdalnego dostępu do drukarki 3D. Cały czas oczywiście poszerzają swoje horyzonty wykorzystując dostępną w internecie wiedzę, kursy oraz za pomocą gamyfikacji.

Uczestnicy projektu biorą udział w wielu wydarzeniach edukacyjnych, społecznych oraz wydarzeniach z zakresu tematyki kosmicznej. Nasi przyszli inżynierowie są również często inicjatorami w swoich szkołach oraz środowiskach, dzięki czemu do naszego grona ciągle dołączają nowe osoby.

Z powodu dużych sukcesów oraz sporej wiedzy i umiejętności nabytych podczas realizacji dotychczasowych projektów przez naszych uczestników poszerzamy naszą działalność poprzez realizację podobnych zajęć w innych miejscowościach. W tej chwili trwa nabór do zajęć, które będą odbywać się w Rzeszowie na ul. Lenartowicza 6 w PCI ProtoLab. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych w wieku 16-20 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 19.12.2023 o godz. 17:00.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy!

Kamil Misiurek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x