czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Gmina Jasienica Rosielna. Młodzi, zdolni i pełni pasji

27 listopada br. w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy odbyło się kolejne już spotkanie z utalentowanymi, pełnymi pasji mieszkańcami Gminy Jasienica Rosielna. Zainicjowany rok temu cykl „Młodzi z pasją” pozwala przybliżyć sylwetki młodych, obdarzonych niezwykłymi talentami osobowościami, dzięki którym łatwiej uwierzyć, że świat jest pełen dobra i piękna. Ich umiejętności i odnoszone sukcesy potwierdzają, że można z radością, optymizmem i afirmacją życia zdobyć uznanie, zaimponować otoczeniu, a jednocześnie czynić to bez pychy i bez przekonania o swojej wyższości.

Jako pierwsi na scenie pojawili się mistrzowie barberstwa Hubert Lenart oraz Dawid Lenart, którzy w zainscenizowanej scence w salonie barberskim opowiedzieli publiczności nie tylko o swojej pasji, ale także łączącej ich przyjaźni.

Następnie na scenie zaprezentowała się Kinga Fiołek – młoda artystka z Bliznego, która za pomocą malarstwa olejnego tworzy głównie portrety psychologiczne oraz martwą naturę. Malarka, pomimo młodego wieku,  ma w swoim dorobku kilka cennych osiągnięć, m.in. indywidualną wystawę malarstwa w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, Grand Prix w dziedzinie malarstwa w XII Międzynarodowym Biennale „Portret rodzinny 2021” oraz I miejsce w tegorocznym IX Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych w kategorii plakatu.

Kolejnym artystą, którego prace widzowie mogli podziwiać w sali widowiskowej, był Seweryn Jamrógiewicz – twórca grafik, plakatów, komiksów i zinów. Jego prace znalazły się m.in. na Rzeszowskim Biennale Plakatu Teatralnego, na wystawie „Obraz+Tekst=Sztuka. Dzieciństwo” w Łodzi, a także zostały opublikowane w internetowym magazynie „Gazeta musi się ukazać”.

O niezwykłej pasji do sportu, w postaci kolarstwa wyczynowego oraz maratonów, opowiedzieli Jakub Kwolek i Kamil Dudek, dla których wysiłek fizyczny jest niezwykle wyśrubowaną normą.

Z kolei w bloku muzycznym zaprezentowała się Jelizawieta Kisił. Utalentowana wokalistka pochodząca z Ochtyrki na Ukrainie, która od momentu wybuchu wojny mieszka w Jasienicy Rosielnej.  Artystka, w przepiękny i wzruszający sposób, wykonała utwory „Smutno mi Boże” Sanah oraz „Nie mam domu” lwowskiego zespołu „Odyn w kanoe”. Wydarzenie zakończył przejmujący występ Julii Kielar i zespołu muzycznego z pierwszej edycji „Młodych z pasją”, którzy wykonali utwór Stanisławy Celińskiej „Modlitwa o pokój”.

To listopadowe spotkanie z młodymi ludźmi, których życie zdeterminowane jest przez różnego rodzaju pasje w niezwykły sposób dowodzi, że świat wypełniony artyzmem, sztuką, muzyką i dobrem zawsze będzie piękniejszy.

Źródło: jasienicarosielna.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x