czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

Mistrzostwa Europy Szkół w szachach klasycznych [FOTO]

W dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2018 roku w Krakowie w Hotelu Galaxy  odbył się prestiżowy turniej szachowy Mistrzostwa Europy Szkół w szachach klasycznych.  Do Krakowa zjechali najlepsi szachiści z Polski oraz Europy. W zawodach uczestniczyło 324 uczniów szkół z Europy i Polski. W turnieju zadebiutował 8 letni Paweł Sowiński z Humnisk reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Humniskach.

Pawełek jako młodszy rocznikowo zagrał w kategorii do 9 lat chłopców. Grupa ta była najliczniejsza, bo aż 52 zawodników w tym 28 uczniów reprezentowało Polskę, dodatkowo 4 zawodników z tytułem CM ( mistrzów międzynarodowych ) podkreślało siłę grupy.

Rywalizacja toczyła się w konkurencji szachów klasycznych na dystansie 9 rund gdzie niejednokrotnie partie Pawełka trwały do 5 godzin. W sumie Pawełek startując na liście startowej jako 13 zawodnik po zdobyciu  6 punktów zajął 5 miejsce – tym samym uzyskał najlepszy wynik wśród Polaków w kat. do 9 lat chłopców oraz pokonał 2 zawodników z tytułem CM.

Nabrane doświadczenie podczas tak prestiżowego turnieju,  możliwość zagrania w jednej grupie z mistrzami swoich krajów, podniesienie swojej siły gry ( FIDE ) i wiele innych walorów na  pewno przyczyni się do dalszego rozwoju szachowego Pawełka.

Udział w tych Mistrzostwach  nie byłoby  możliwy bez wsparcia finansowego, jakiego udzielił  Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka oraz Starosta Powiatowy w Brzozowie Zygmunt Błaż, za co Pawełek oraz rodzice serdecznie dziękują.

Podziękowania należą się również trenerowi Danielowi Kopczykowi, który od grudnia 2017 roku przekazuje Pawełkowi tajniki królewskiej gry przygotowując go do wyjazdu na  Mistrzostwa Świata w szachach klasycznych do Hiszpanii, które odbędą się w listopadzie 2018r.

Łukasz Sowiński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x