piątek, 1 grudnia, 2023
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Mikołajkowe Debiuty 2018 [FOTO]

6 grudnia br. w sali widowiskowej Brzozowskiego Domu Kultury odbyły się XXIII „Mikołajkowe Debiuty”. Koncert poprowadziła Agnieszka Wójcik-Gdula. 26 młodziutkich wykonawców zostało wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji gminnych. Utwory oceniała komisja w składzie: Tadeusz PodulkaDominika Dąbrowska i Rafał Kuźnar. Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria młodsza (5-7 lat)

1 miejsce Dominik Oleniacz z Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej za piosenkę pt. „Mama wszystko wie”. Opiekun Teresa Galik.

2 miejsce Alicja Kwolek Zespół Szkół w Jasienicy Rosielnej, za piosenkę pt. „Lipka” Opiekun Alicja Walczak.

3 miejsce Kamelia Opalińska z Przedszkola w Trześniowie za piosenkę pt.Pięknie żyć”. Opiekun Anna Ladzińska.

Wyróżnienia: Zuzanna Chorążak oraz Dominika Oryszak.

Kategoria starsza (8-9 lat)

1 miejsce Julia Pazdro z Szkoły Podstawowej w Orzechówce za piosenkę pt. „Co mi Panie dasz”. Opiekun Ewa Kwolek.

2 miejsce Emilia Sikora z Szkoła Podstawowej w Domaradzu za piosenkę pt. „Idzie orkiestra”. Opiekun Teresa Sikora.

3 miejsce Anna Wojtal z Szkoła Podstawowa w Zmiennicy za piosenkę pt. „Swing na lewą nogę”. Opiekun Lucyna Ostrowska.

Wyróżnienie: Alicja Dąbrowska.

W trakcie koncertu św. Mikołaj częstował widzów łakociam i pozował do zdjęć. Wystąpiły też taneczne BDK. W imieniu Burmistrza Brzozowa i Starosty Brzozowskiego nagrody wręczył dyr. BDK Sebastian Michalski. Gratulacje wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym przekazała Agnieszka Wójcik-Gdula. Podziękowała utalentowanym dzieciom, ich opiekunom i rodzicom za ciężką pracę. Na koniec wszyscy zgromadzeni nagrodzili wokalistów ogromnymi brawami.

Tekst i foto

Dominik Rzepka UM Brzozów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Widownia
Widownia
4 lat temu

Mikołajkowe Debiuty wśrod widowni pozostał niesmak. Po raz pierwszy od co najmniej 10 lat wyróżnieni Laureaci nie otrzymali nagrody. Żal było tych dzieci – niby laureat a jakby takie nic… przy tych pakach dla trojki. Zawsze choćby ten pluszak czy puzle -dawał im radość. Duży minus dla organizatorow.Było to przykre i dla dzieci wyróżnionych i dla widzow, którzy ten nismak w sercach poczuli.

Alina
Alina
4 lat temu

Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Od 10 lat co roku jestem i podziwiam dzieciaki ale takiego dziadostwa nie pamiętam. Żeby w takiej sytuacji postawić dzieci. BDK – trochę wstyd!

Widownia
Widownia
4 lat temu

Gdzieś zniknał moj komentarz.Więc jeszcze raz. Mikołajkowe Debiuty, niby po raz 23 a organizator zaliczył WTOPĘ. Przykro było patrzeć na dzieci, ktore zostały zaliczone do laureatow konkursu, a nie dostały nic. Od zawsze dzieci wyrożnione były doceniane niewielkim upominkiem, maskotką czy puzlami. W tym roku aż przykro było patrzeć na ich twarze. Nikt ich nie wyróżnił…Niby laureat a takie nic. Na widowni też było przykro.Pozostał duży niesmak… Konkurs schodzi na psy zamiast się rozwijać. Miże czas pomyśleć nad inna formą?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x