wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Marek Wiatr – Mecenasem Roku

Zaprzyjaźniony z Redakcją RBR.INFO.pl Marek Wiatr, twórca m.in. Festiwalu Narodowego w Żarnowcu, został uhonorowany tytułem Mecenasa Roku 2016 Opery Śląskiej w Bytomiu. Statuetka Mecenas Roku to wyróżnienie przyznawane za wspieranie działalności Opery Śląskiej oraz całokształt działań promocyjnych na rzecz tego teatru. Statuetki przyznaje się w kilku kategoriach. W ubiegłych latach jej laureatami byli m.in. światowej sławy tenor Wiesław Ochman i Waldemar Dąbrowski – dyrektor Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. W tym roku tę prestiżową nagrodę Mecenasa Roku otrzymał znany śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu Marek Wiatr. Wręczenie odbyło się 19 czerwca na scenie Opery Śląskiej po zakończeniu spektaklu “Zemsta Nietoperza”.
Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że zostałam tak doceniony i że znalazłem się w tak szacownym gronie laureatów z poprzednich lat i obecnie – powiedział Marek Wiatr.


Pozostałe statuetki otrzymali m.in.: Redakcja “Dziennika Zachodniego” – za promowanie i pozytywne kreowanie wizerunku Opery Śląskiej w mediach oraz wspieranie wydarzeń kulturalnych teatru, Karol Rafał Bula, Tadeusz Donocik – za wieloletnie wspieranie Opery Śląskiej, zaangażowanie i działalność na rzecz rozwoju teatru oraz popularyzowanie jej osiągnięć. Nagrodę specjalną wręczono Tadeuszowi Kijonce – za wybitne osiągnięcia na rzecz Kultury na Śląsku oraz wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz Opery Śląskiej.
Należy dodać, że Marek Wiatr w tym roku pan obchodził 30–lecie pracy artystycznej. Również Zarząd Województwa Podkarpackiego uhonorował artystę nagrodą w dziedzinie twórczości artystycznej za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury. Wręczenie nagrody odbędzie się 28 czerwca br. w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy!
Redakcja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x