środa, 6 grudnia, 2023
AktualnościWydarzenia

Małgorzata Chmiel nominowana do tytułu Osobowość Roku 2018

Małgorzata Chmiel z Brzozowa została nominowana do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Kultura. Pani Małgorzata jest prezesem Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie. W latach 2010/11 była właścicielką Galerii „Inspiro”. Mieszka w Brzozowie, gdzie prowadzi firmę. Ma naturę społecznika, lubi aktywne życie, sprawdza się w działaniu.

W 2010 r. zainicjowała utworzenie organizacji pozarządowej tj. Stowarzyszenia Ludzi Twórczych, które skupia wielu artystów i rękodzielników z terenu województwa podkarpackiego. To prężnie działająca organizacja. Podczas licznych wyjazdów, konkursów, pokazów, warsztatów na terenie całej Polski, które organizuje, artyści prezentują rękodzieło w różnych jego aspektach, z sukcesem opracowuje projekty celem zdobycia środków na działalność stowarzyszenia, które jest organizacją non profit.

Jest jedną z bohaterek filmu pt. „Ziemia urodzajna w artystów”.

Projektuje odzież użytkową, swoje projekty prezentowała m.in. w: Rzeszowie, Łodzi, Żyrardowie, Warszawie, Poznaniu, na targach w Wilnie na Litwie, ogromnym zainteresowaniem cieszył się Jej autorski pokaz odzieży z lnu z haftami ludowymi prezentowany w Parku Etnograficznym w Sanoku pt. „Magiczna siła folkloru”. Również wtedy został o Niej nagrany program przez TVP Rzeszów z cyklu „Niezwykli”.

Za swoją działalność społeczną zdobyła wiele nagród i wyróżnień m.in. Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieła przyznała Jej Dyplom Honorowy za „Zasługi dla zachowania dorobku kultury polskiej”, przez Zarząd Województwa Podkarpackiego została wyróżniona „Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury”, Stowarzyszenie którego jest prezesem zostało nominowane za swoją działalność do tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Brzozowskiego”.

Z Jej inicjatywy zostało również utworzone Powiatowe Centrum Integracji Społecznej na terenie powiatu brzozowskiego, którego celem jest reintegracja społeczna i zawodowa osób pozostających bez pracy.

Społecznikiem trzeba się urodzić. Trzeba od samego początku czuć potrzebę niesienia pomocy, Małgorzata ma doskonałą umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby innych, a wyróżnia Ją umiejętność współpracy z wszystkimi ludźmi bez względu na wykształcenie, pochodzenie, status na rynku pracy, itp. Ona jest przede wszystkim profesjonalistką, mentorem, wskazuje drogę, proponuje rozwiązania, wyjścia z trudnej sytuacji. Jednak najistotniejszą Jej cechą jest traktowanie drugiej osoby z szacunkiem i profesjonalnym zaangażowaniem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
"brzozowianka"
"brzozowianka"
4 lat temu

Bez komentarza i bez mojego głosu, bo nie zasługuje na niego.

Trzymamy kciuki
Trzymamy kciuki
4 lat temu

Pani Małgosiu gratulujemy i życzymy wygranej!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x