wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Małe serca, wielka kolęda

W niedzielny wieczór, 8 stycznia br., w Muzeum Regionalnym w Brzozowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Bardzo licznie zgromadzeni goście wzięli udział w KONCERCIE KOLĘD I PASTORAŁEK „MAŁE SERCA, WIELKA KOLĘDA”, na który zaprosili Jerzy F. Adamski – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie oraz Mariola Friedek – Dyrektor Akademii Wokalno-Aktorskiej MF. Artis.

Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki, a także współczesne utwory religijne o tematyce bożonarodzeniowej wybrzmiały w murach brzozowskiego ratusza. Był to już drugi koncert zorganizowany wspólnie przez Muzeum i Akademię.

Ideą tego wydarzenia było zaprezentowanie ogromnych talentów drzemiących w „małych” sercach dzieci, a jednocześnie spotkanie mieszkańców w okresie Świąt Bożego Narodzenia i kolędowanie – zgodnie z naszą polską tradycją. To okazja do dzielenia się świąteczną radością, ale także czas na chwilę refleksji. Do tego posłużyły nie tylko utwory muzyczne, ale także teksty zaczerpnięte z polskiej literatury.

Występy oklaskiwali: Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, Przewodniczący Rady Powiatu Brzozowskiego Henryk Kozik oraz rodzice występujących dzieci i zaproszeni goście.

W imieniu Europosła Bogdana Rzońcy kwiaty na ręce Marioli Friedek złożył Jerzy F. Adamski, zaś w imieniu Posła Adama Śnieżka obdarował najmłodszych słodkim upominkiem. Założycielka Akademii – Mariola Friedek podziękowania i kwiaty otrzymała również z rąk starosty i burmistrza.

Koncert, podzielony na dwie części, był ważnym wydarzeniem kulturalnym. Był to wieczór pełen uśmiechu, wzruszeń i najcieplejszych, świątecznych emocji, niezwykły i niepowtarzalny. Serca słuchaczy wypełnione były ciepłem i radością. Było śpiewnie i świątecznie!

Agnieszka Adamska

Źródło: fb/Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x