czwartek, 18 kwietnia, 2024
Aktualności

MAJÓWKA na brzozowskim rynku [FOTO]

03.05 br. na zakończenie długiego weekendu Brzozowski Dom Kultury zorganizował Koncert Orkiestr Dętych. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. Majówkę poprowadziła Urszula Woroniec, instruktor teatralny w BDK. Na scenie zaprezentowały się 4 orkiestry z Brzozowa, Dydni, Dynowa i Haczowa. Występ zainaugurowała Orkiestra Dęta, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni pod kierunkiem kapelmistrza Zygmunta Podulki. Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie pod batutą Jakuba Trybalskiego wraz z solistami. Dalej zagrała Orkiestra Dęta „HEJNAŁ”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie pod kierunkiem kapelmistrza Szymona Kielara. Majówkę zwieńczył występ Orkiestry Dętej FIRE BAND z Brzozowskiego Domu Kultury pod batutą Tadeusza Podulki. Orkiestra rozpoczęła koncert od utworu „Pod sztandarem pokoju” Feliksa Nowowiejskiego. Do utworów zagranych na żywo zatańczyły formacje taneczne z BDK TAMITU oraz CANTABILE, które przygotowała Agnieszka Wójcik-Gdula, instruktor tańca w BDK.
Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentował także duet z grupy Trzy6 BXM TEAM, w składzie Kuba Kundzierewicz oraz Jakub Dudek. Sportowe popisy zrobiły ogromne wrażenie na mieszkańcach Brzozowa i okolic. Nie da się ukryć, że jest to sport, który wymaga niezwykłej kondycji i zręczności. Największe emocje wśród najmłodszych wzbudziło malowanie kolorową kredą na czarnych tablicach oraz dmuchanie baniek mydlanych. Podczas koncertu dodatkową atrakcją dla dzieci było puszczanie latawców. Wykonali je podopieczni z następujących ośrodków:
1) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie,
2) Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Brzozowie,
3) Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi,
4) oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznem.
Podopieczni tych ośrodków poprzez taką działalność pokonują ograniczenia oraz wzbogacają i rozwijają swoje umiejętności. Środowe popołudnie na brzozowskim rynku upłynęło w miłej atmosferze, która zgromadziła licznie mieszkańców Brzozowa i okolicznych miejscowości. Dobrego nastroju nie zmąciły nawet przelotne opady wiosennego deszczu.

Tekst i foto: UM Brzozów