niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościReklamaWydarzenia

Lokalny Konkurs Stypendialny – podsumowanie semestru

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie już po raz trzeci realizuje Lokalny Konkurs Stypendialny „Agrafka Agory”. Projekt ma na celu pomoc osobom młodym, zdolnym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, wspieranie w rozwoju zainteresowań oraz wzrost zaangażowania społecznego wśród studentów. Konkurs stypendialny służy również rozwojowi idei stypendiów w Polsce.
W poprzednich edycjach z pomocy skorzystało dziewięcioro studentów z uczelni wyższych w Rzeszowie, Krakowie i Lublinie.

“Był to jeden z cięższych semestrów moich studiów, jednak starałem się systematycznie wykonywać projekty. Długo przygotowywałem się do egzaminów, co okazało się dobrą decyzją, ponieważ udało mi się zdać wszystkie egzaminy na oceny 5,0 w pierwszych terminach. Otrzymywane z Fundacji stypendium było ogromną pomocą, ponieważ umożliwiło mi opłacenie domu studenckiego, gdzie spokojnie mogłem pracować nad projektami i uczyć się” – mówi Dawid, student geodezji w Krakowie.

W minionym semestrze nasi stypendyści znajdowali również czas na pomoc innym.
Tak o pomyśle studentów mówi Weronika: “Pomimo bardzo małej ilości czasu, wraz z moimi kolegami i koleżankami z I roku farmacji SUM postanowiliśmy wesprzeć jedną rodzinę w akcji Szlachetnej Paczki. Każdy z nas złożył odpowiednią sumę pieniędzy, zostały zakupione produkty i właściwie wszystko to, co było potrzebne tej rodzinie. Bardzo się ucieszyli, że młodzi ludzie potrafią pomagać. Choć tak naprawdę to większa radość chyba spotkała nas, przyszłych farmaceutów, że mogliśmy komuś pomóc”.
Z kolei w ten sposób semestr podsumowuje Beata, studentka filologii polskiej: “Był to czas zawierania nowych znajomości. Semestr zakończyłam z wysoką średnią, wszystkie egzaminy zdałam w pierwszym terminie. Znalazłam też trochę czasu na działalność w wolontariacie”.

Stypendyści uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez wybitnych specjalistów, konferencjach i warsztatach organizowanych przez uczelnie. Swoje zainteresowania rozwijali poprzez działalność w kołach naukowych. Angażowali się również w działania Fundacji oraz reprezentowali ją jako Ambasadorzy Konkursu „Agrafka Agory”.
“Cieszymy się, że możemy wspierać zdolną młodzież z naszego powiatu, która chce się rozwijać. Doceniamy ich trud i dziękujemy za zaangażowanie w działania naszej Fundacji” – mówi Wiceprezes Fundacji, Bożena Bieńczak: “Dziękujemy Partnerom konkursu, dzięki którym udało nam się uruchomić kolejną edycję.”

Partnerzy III edycji Konkursu: BM Global Brzozów, Terenowy Zespół Projektowy Brzozów, Multi Stone Jasienica Rosielna, Eleo-Budmax Brzozów, Motores Rzeszów, Wicket Software Kraków, infopodkarpacie.pl, Brzozowska Gazeta Powiatowa.

logo_fpd_LCH

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x