niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościWydarzenia

Leczenie po wypadkach w rolnictwie w woj. podkarpackim

Leczenie po wypadkach w rolnictwie – bez kolejek do lekarza oraz z wyższym odszkodowaniem, dzięki szczegółowej diagnozie.

Tylko w 2018 r. do KRUS wpłynęło 15 tys. zgłoszeń wypadków w trakcie prac rolniczych, z czego aż 1120 z województwa podkarpackiego. W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym, gdy następuje wzmożenie aktywności w rolnictwie, Instytut Medycyny Interwencyjnej wprowadził program leczenia poszkodowanych m.in. w wypadkach podczas pracy w gospodarstwach. Dzięki dokładnej diagnostyce możliwy jest nie tylko szybszy powrót do zdrowia, ale też wyższe odszkodowanie.

Lekarze podkreślają, że w leczeniu powypadkowym najważniejszy jest czas oraz dostępność najnowocześniejszych metod. Utrata, nawet niewielkiej i krótkotrwałej zdolności do pracy, może być dla rolnika lub członka jego rodziny, poważnym kłopotem. Stąd tak ważny jest jak najszybszy powrót do zdrowia z możliwością ominięcia kolejek i długich terminów w sieci ośrodków NFZ. Rozwiązaniem tego problemu są programy leczenia opracowywane przez Instytut Medycyny Interwencyjnej.

Nie każdy rolnik jest świadomy tego jak powinien zadziałać w razie wypadku i zdaje się na NFZ. System opieki publicznej najczęściej ogranicza się do podstawowej pomocy, natomiast dużo gorzej sprawdza się w trakcie odzyskiwania pełnej, lub możliwie pełnej sprawności po wypadku. Dalsze leczenie i rehabilitacja to formalna droga przez mękę oraz dalekie terminy wizyt i zabiegów. W efekcie poszkodowany, w wyniku długotrwałych kolejek i niepełnej diagnostyki, zaniedbuje własne zdrowie. W  wyniku niewiedzy i braku czasu traci szansę na dostępne z punktu widzenia medycyny wyleczenie.

Niestety system państwowy nie jest wystarczająco wydolny, by leczenie osoby poszkodowanej przebiegało jak sprawnie – nie da się po prostu uniknąć kolejek nie wspominając o dostępności do najnowszych urządzeń i metod. Pacjenci są często pozostawieni sami sobie, bez wiedzy do jakich specjalistów dalej się udać a uzyskiwanie kolejnych skierowań jest dla nich przerażające. Stąd idea współdziałania naszej kancelarii i Instytutu Medycyny Interwencyjnej. Na podstawie pełnej, fachowej dokumentacji medycznej jesteśmy w stanie uzyskać o wiele wyższe odszkodowania, a dodatkowo pacjenci otrzymują jak najszerszą diagnostykę, leczenie i rehabilitację u najlepszych specjalistów.– powiedział Jacek Wrzosek, zarządzający Kancelarią Prawniczo-Brokerską Adversum i współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej.

Co więcej, w przypadku gdy osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie z obowiązkowego OC rolnika (np. gdy poszkodowana jest osoba pomagająca na gospodarstwie, w tym również członek rodziny) leczenie koordynowane przez specjalistów Instytutu może być bezpłatne.

Proces opieki nad pacjentem Instytutu rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, zarówno medycznej jak i prawnej. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo uzyskania odszkodowania z polisy rolnika,  osoba poszkodowana w trybie natychmiastowym, bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu. W innym razie Instytut umożliwia poszkodowanemu skoordynowany plan leczenia na jego koszt.

Sprawne leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Jak najszybciej doprowadzamy do kompleksowej diagnostyki medycznej. Kolejnym krokiem, jest opracowanie i realizacja programu leczenia naszego pacjenta. Ostatnim, ale jakże ważnym i często zaniedbywanym etapem jest ocena stanu zdrowia po przeprowadzonym leczeniu i ew. dalsze zalecenia. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną, to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. W przypadku osób pracujących w rolnictwie jest to niezwykle ważne. –  powiedział dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu.

Obejmujący swoim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i współpracuje z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie (Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy “Uzdrowisko Nałęczów” oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski).

Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny Interwencyjnej znajduje się na stronie www.inmedin.pl, tel. 669 922 077.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x