czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Krystyna Czubówna z wizytą w Sanoku

25 maja 2015 roku gościem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku była dziennikarka, prezenterka, lektorka, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich głosów – Krystyna Czubówna. Spotkanie poprowadził Wojciech Barczak, reporter, współpracownik PWSZ w Sanoku. Zdobywczyni kilku Telekamer i Wiktorów okazała się niezwykle zajmującą gawędziarką. Opowiadała o swoim życiu, pasjonującej pracy i… pierwszej wizycie w naszym mieście: „W Sanoku jestem po raz pierwszy. Udało mi się odwiedzić Zamek i Muzeum Beksińskiego. To, co mnie uderzyło na dzień dobry, to zadbana przestrzeń i porządek”.
Lektorka najwięcej jednak opowiadała o swojej pracy: „Uprawiam ten zawód od ponad czterdziestu lat. Dla mnie to, co jest napisane, to są znaki. Trzeba je dobrze odczytać, by oddać myśl, sens nadany przez tego, kto je tworzył. Staram się stworzyć taki klimat, by słuchacze weszli w to, przeżyli jakąś przygodę. Kiedy wchodzę do studia, zamykają się drzwi i wszystko zostaję za nimi. Emocje, nerwy, wydarzenia, ludzie, wszystko, co jest związane z naszym codziennym życie, zostaje za drzwiami. Gaszę światło, zostaje tylko mała punktowa lampka. Jest już tylko tekst i przekazywanie go słuchaczom”.
Można było usłyszeć także kilka praktycznych porad: „Gorąca woda rozgrzewa struny głosowe. Nie powinno się pić słodkich soków i napojów, bo po prostu wytwarza się więcej śliny. Najlepiej głos brzmi, kiedy jesteśmy… głodni!”
Po spotkaniu pani Krystyna chętnie rozdawała autografy i rozmawiała z uczestnikami. Dalsza część jej wizyty miała charakter zamknięty – uczestniczyli w niej studenci kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna PWSZ, którzy mieli niezwykłą okazję ćwiczyć swój warsztat dziennikarski i umiejętności lektorskie pod okiem tak doświadczonej osoby.

Edyta Wilk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x