niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościKROSNORozrywkaWydarzenia

Krosno. XXI Wieczór Poezji i Pieśni „Ave Maria”

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Chór Mieszany „Echo” oraz Parafia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie zapraszają do udziału w XXI Wieczorze Poezji i Pieśni „Ave Maria”.

Miejsce: Kościół oo. Franciszkanów w Krośnie

Termin: 8 maja 2022 (niedziela), godzina 18.00

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp: wolny

Wystąpią:

Martyna Polakowska – sopran

Jarosław Sereda – saksofon

Jakub Fiołek – akordeon

Chór Mieszany „Echo” RCKP i ZNP w Krośnie

Dyrygent: Mariola Rybczak

W programie: F. Schubert, A. Piazzolla, C. Franck, G. Fauré, N. Blacha, M. Frisina, J. Arcadelt, H.J. Botor

Chór Mieszany „Echo” działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Chór „Echo” jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”, Wieczorów Poezji i Pieśni „Ave Maria”, Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W 2010 brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii. Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x