poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościWydarzenia

Kreatywne ferie z Fundacją Pomocy Dzieciom [FOTO]

Dwa tygodnie ferii w Wiosce Dziecięcej minęły bardzo twórczo i kreatywnie. Trzy grupy wiekowe dzieci uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w ramach CHARYTATYWNEGO PROJEKTU FERIE. ARTYSTYCZNA PODRÓŻ. Starsze grupy tworzyły wianki z wikliny, które dekorowały sznurkiem, wstążkami oraz własnoręcznie wykonanymi kwiatami z bibuły, zakładki do książek i lampiony ze słoików z wykorzystaniem techniki decoupage, biżuterie z quilingu oraz ozdobne pudełka na czekolady i inne upominki. Ponadto doskonaliły swoje umiejętności plastyczne i uczyły się podstaw rysunku – studium portretu.
Młodsze grupy wykonywały smerfy z origami, kwiaty z papieru, sowy z filcu. Ponadto: maski karnawałowe, serca walentynkowe, gniotki z balonów i slime’y. Najwięcej radości przyniosło im jednak robienie prezentów dla swoich ukochanych babć i dziadków z okazji ich corocznego święta. Powstały piękne pudełeczka na herbatkę oraz bransoletki i wisiorki z koralików. Pod koniec ferii powstał wspólny, piękny rysunek wykonany przez najmłodszych.

Celem projektu było rozwijanie pasji i zainteresowań artystycznych, odkrywanie talentów u dzieci i młodzieży, a także zagospodarowanie czasu wolnego w sposób twórczy i kreatywny.

CHARYTATYWNY PROJEKT FERIE – ARTYSTYCZNA PODRÓŻ wspierał akcję Ocal włos – daj jej siłę walki z rakiem. Dziękujemy za wsparcie i datki do puszek.

Dziękujemy za zaangażowanie instruktorom prowadzącym charytatywnie warsztaty: Stanisławie Herbut, Agnieszce Mrozek, Beacie Mielcarek, Annie Brodzickiej – Woźniak, Annie Rzepce, Beacie Szostak. Dziękujemy również członkom Młodzieżowej Rady Fundacji, wolontariuszom, którzy pomagali młodszym kolegom i koleżankom oraz dzielili się swoimi talentami jako prowadzący zajęcia, tworzyli relację zdjęciową i plakat promujący akcję.

Dominika Rzepka
Foto – Weronika Pietrasz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x