piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Kradł z grobów znicze i wiązanki

Za ograbienie grobów na cmentarzach w Humniskach i Turzym Polu, odpowie 35-latek, który został ujęty na gorącym uczynku przez świadka. Jak się okazało mężczyzna ukradł z kilku grobów znicze i wiązanki kwiatów. Za ten czyn grozi teraz mieszkańcowi powiatu brzozowskiego kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zbliża się czas związany z obchodzeniem Dnia Wszystkich Świętych. Jest to okras, kiedy częściej odwiedzamy groby najbliższych, porządkujemy i przynosimy znicze oraz kwiaty. Niestety jest to też czas dla złodziei, którzy wykorzystują każdą okazję i chęć zysku.

W niedzielne popołudnie, jeden z mieszkańców Humnisk, będąc na terenie cmentarza parafialnego zauważył, jak pozostawione przez niego znicze zostały zabrane przez mężczyznę. Jego reakcja była natychmiastowa. Ujął złodzieja i przekazał go w ręce brzozowskich policjantów, którzy przyjechali na miejsce. Mężczyzną okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Funkcjonariusze sprawdzili samochód, którym poruszał się mężczyzna. Ujawniono tam inne znicze i wiązanki kwiatów. Policjanci szybko wykryli, że do kradzieży doszło również na cmentarzu w Turzym Polu. Ustalili groby, z których zniknęły znicze i kwiaty. Teraz 35-latek odpowie za swoje czyny przed sądem.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x