sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Kradł w Krośnie i Łężanach. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Policjanci zatrzymali 45-latka, który jest podejrzany o dokonanie serii kradzieży na terenie Krosna i Łężan. Mężczyzna kradł rowery, sprzęt elektroniczny, dokumenty, pieniądze, a także usiłował ukraść dwa samochody. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałkowe przedpołudnie, policjanci zostali zaalarmowani o serii kradzieży na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Żniwnej w Krośnie. Łupem przestępcy padły dwa rowery oraz sprzęt elektroniczny, pieniądze i dokumenty pozostawione we wnętrzu samochodów zaparkowanych na przydomowych podjazdach. Sprawca usiłował także ukraść toyotę i alfę romeo, jednak nie udało mu się sforsować ich zabezpieczeń.

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i szczegółowo sprawdzali okolicę w jego poszukiwaniu. Podczas przejazdu ulicą Potockiego w Łężanach uwagę patrolu dzielnicowych zwrócił mężczyzna, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Po kilkuset metrowym pieszym pościgu, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim skradzione dokumenty i karty bankomatowe.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego 7 zarzutów dot. m.in. kradzieży oraz usiłowań kradzieży z włamaniem. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów, część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x