środa, 28 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORozrywkaWydarzenia

Koncert z okazji Dnia Kobiet “Dla Ciebie”

6 marca 2022 na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet z udziałem grup tanecznych i wokalnych. W dedykowanym nie tylko paniom wydarzeniu uczestniczyć będą krośnieńskie zespoły: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks i Zespół Tańca Współczesnego Strecz, wokaliści Studia Piosenki Swing oraz gościnnie: Zespół Taneczny SZASSE z Jedlicza i Zespół Taneczny TAMITU z Brzozowa.

Na publiczność czeka kilkanaście choreografii – w tym premierowych – w wykonaniu czterech zespołów tanecznych, część muzyczna z udziałem wokalistów, blisko sto osób na scenie i poza nią. Podczas części tanecznej zobaczymy układy w stylach współczesnym, jazz, a nawet hip-hop. Na część muzyczną składać się będzie repertuar o… kobietach – usłyszymy takie utwory jak „Być kobietą”, „Babę zesłał Bóg” czy „Jestem kobietą”. Taneczna i muzyczna podróż przez style i dekady przypadnie do gustu spragnionej wrażeń publiczności. Zapraszamy!

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 6 marca 2022, godzina 17.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilety: 30 zł, ulgowy 28 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 25 zł
* Osoby zaszczepione na Covid-19 proszone są o wybór biletu z certyfikatem. Prosimy o zabranie ze sobą Unijnego Certyfikatu Covid.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem
oraz w sprzedaży online:
https://bilety.rckp.krosno.pl/

Wystąpią:
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ
Studio Piosenki SWING

oraz zaproszeni goście:
Zespół Taneczny SZASSE z Jedlicza
Zespół Taneczny TAMITU z Brzozowa

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS (RCKP Krosno)
Działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza zespół istnieje od 29 lat. Specjalizuje się w technice „show dance”, ale tancerze w trakcie zajęć poznają także inne techniki taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na 6 grup wiekowych. Praca w zespole wymaga od wszystkich ogromnej dyscypliny, wysiłku i odpowiedzialności, ale z drugiej strony daje poczucie dorosłości i uczy szacunku do sztuki. Udział i zaangażowanie całej grupy przyczyniają się do wielu sukcesów zespołu. Oprócz regularnych zajęć swoje umiejętności taneczne członkowie zespołu doskonalą podczas warsztatów z różnych dziedzin tańca, a dla najbardziej zaangażowanych organizowane są wakacyjne obozy taneczne, które są doskonałą okazją do integracji wszystkich grup. Tancerze biorą udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach tanecznych oraz mają możliwość ich tworzenia: organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncerty okazjonalne czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca.
Taniec: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks
Choreografie: Dagmara Krzanowska-Szelc, Paulina Rozenbajgier, Aleksandra Bryś

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ (RCKP Krosno)
Zespół powstał we wrześniu 2000 roku i pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze – oprócz choreografii typowo współczesnych – są również pokazy estradowe, których przygotowywanie oraz tańczenie sprawia członkom Strecza sporo radości. Zespół Tańca Współczesnego organizuje własne koncerty tańca oraz bierze udział w gościnnych występach, przeglądach i konkursach. Członkowie zespołu organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncert „Taniec, taniec, taniec” czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca. Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę tańca na uczelniach wyższych, niejednokrotnie też za granicą.
Taniec: Zespół Tańca Współczesnego Strecz
Choreografie: Sabina Wójcik-Grygolec oraz tancerze zespołu

Studio Piosenki SWING (RCKP Krosno) – w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia
Od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.
Muzyka: Studio Piosenki Swing
Przygotowanie wokalistów: Lucyna Durał

Zespół Taneczny SZASSE z Jedlicza
Zespół Szasse powstał w 1996 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Na początku swojej działalności grupa zajmowała się różnymi stylami tańca, od 2006 roku tańczy taniec nowoczesny, głównie hip-hop z elementami reggaetonu i dancehallu. Szasse bierze udział w wielu Festiwalach i wydarzeniach tanecznych, odnosząc spore sukcesy.

Zespół Taneczny TAMITU z Brzozowa
Zespół TAMITU działa przy Brzozowskim Domu Kultury. Od 7 lat grupa tańczy w stylu show dance. Aktualnie w zespole jest 16 tancerek, a opiekunem i choreografem jest Agnieszka Wójcik.

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x