wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Koncert w świątyni

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na trzeci koncert z cyklu LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH do kościoła oo. Franciszkanów 20 lipca, o godzinie 18.00 (po wieczornej mszy św.).

To będzie bardzo szczególny wieczór, bowiem muzyce organowej towarzyszyć będzie fletnia Pana – instrument, którego niestety bardzo rzadko możemy posłuchać, a jego historia liczy ponad 2500 lat i rozpoczyna się na Cykladach i mitem Sirinx.

Na franciszkańskich organach zagra Marek Stefański, rzeszowianin, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów.

Na fletni Pana zagra prawdziwy wirtuoz tego instrumentu – Dumitru Harea. Urodzony w Mołdawii, jest muzykiem, który oprócz doskonale opracowanych, popularnych i znanych utworów muzyki klasycznej, ma w swoim repertuarze również znane przeboje światowej muzyki rozrywkowej i oczywiście utwory typowej rumuńskiej, mołdawskiej i ukraińskiej muzyki ludowej, często komponowanej specjalnie dla tego specyficznego instrumentu.

PROGRAM
solowa muzyka organowa oraz transkrypcje utworów klasycznych, muzyka filmowa i folkowa w opracowaniu na fletnię Pana i organy
kompozytorzy: Gabriel Fauré, Nino Rota, Myrosław Skoryk, Piotr Czajkowski, Gheorghe Zamfir, Ennio Morricone, Grigoraş Dinicu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x