środa, 28 lutego, 2024
AktualnościKROSNORozrywkaWydarzenia

Koncert dla Mam “Gdzie jesteś”

28 maja 2023 o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany Mamom. Na publiczność czekać będą premierowe oraz znane już choreografie w wykonaniu krośnieńskich zespołów tanecznych oraz występy wokalne. Wystąpią: Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS, Zespół Tańca Współczesnego STRECZ, Grupy baletowe, Klaszcz Głośniej oraz Studio Piosenki Swing. Widzowie będą mieć okazję nie tylko zobaczyć dzieci, młodzież i dorosłych na scenie i w roli gospodarzy wydarzenia, ale także docenić ich rodziców, opiekunów czy przyjaciół, którzy na co dzień okazują ogromne wsparcie tancerzom i wokalistom.

Podczas wydarzenia zobaczymy cztery zespoły taneczne i jeden wokalny działające w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, w skład których wchodzą dzieci, młodzież i dorośli, osoby normatywne oraz ze szczególnymi potrzebami. Zaprezentowane zostaną solówki, duety oraz prezentacje zespołowe. Nie zabraknie wzruszających czy dowcipnych choreografii, a nawet niespodzianek dedykowanych szczególnym widzom – Mamom. Ze sceny zabrzmią też najpiękniejsze piosenki, takie jak „Nie ma jak u mamy” czy „List do mamy”.

Publiczność pozna odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jakie? Tego dowiedzieć się będzie można podczas wydarzenia. Zdradzimy tylko, że będzie miał kto pytać, bo na scenie zobaczymy ponad 200 osób! – zachęcają organizatorzy.

Wystąpią:
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS, Zespół Tańca Współczesnego STRECZ, Grupy baletowe, Klaszcz Głośniej, Studio Piosenki SWING

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS (RCKP Krosno)
Działający od 31 lat w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Specjalizuje się w technice „show dance”, ale tancerze w trakcie zajęć poznają także inne techniki taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na 6 grup wiekowych. Praca w zespole wymaga od wszystkich ogromnej dyscypliny, wysiłku i odpowiedzialności, ale z drugiej strony daje poczucie dorosłości i uczy szacunku do sztuki. Udział i zaangażowanie całej grupy przyczyniają się do wielu sukcesów zespołu. Oprócz regularnych zajęć swoje umiejętności taneczne członkowie zespołu doskonalą podczas warsztatów z różnych dziedzin tańca, a dla najbardziej zaangażowanych organizowane są wakacyjne obozy taneczne, które są doskonałą okazją do integracji wszystkich grup. Tancerze biorą udział w najbardziej prestiżowych wydarzeniach tanecznych oraz mają możliwość ich tworzenia: organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncerty okazjonalne czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca.

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ (RCKP Krosno)
Zespół powstał we wrześniu 2000 roku i pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze – oprócz choreografii typowo współczesnych – są również pokazy estradowe, których przygotowywanie oraz tańczenie sprawia członkom Strecza sporo radości. Zespół Tańca Współczesnego organizuje własne koncerty tańca oraz bierze udział w gościnnych występach, przeglądach i konkursach. Członkowie zespołu organizują własne wydarzenia dla szerokiej publiki, np. zakończenia taneczne, koncert „Taniec, taniec, taniec” czy koncerty tańca w ramach Krośnieńskich Dni Tańca. Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę tańca na uczelniach wyższych, niejednokrotnie też za granicą.

Grupy baletowe (RCKP Krosno)
Grupy baletowe to zespół baletowy działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Obecnie zespół liczy 80 tancerek, które pracują dwa razy w tygodniu, w czterech grupach wiekowych. Co roku grupy baletowe wystawiają widowisko w oparciu o technikę tańca klasycznego, przy użyciu tańca, scenografii oraz świateł młodzi tancerze opowiadają widowni bajkę. W tym roku prezentowanym publiczności widowiskiem jest „Tajemniczy Ogród”, a w ubiegłych latach publiczność miała okazję podziwiać takie widowiska jak: „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”, „Piotruś Pan”, „Kopciuszek” czy „Jaś i Małgosia”.

Klaszcz Głośniej (RCKP Krosno)
Grupa działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza od listopada 2019 roku. Jest to pierwsza w Krośnie grupa taneczna dla młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Są to wspaniali tancerze – pełni pasji i zaangażowania w to, co robią – pracujący w dwóch grupach wiekowych. Zarówno starsza, jak i młodsza grupa występowała już na scenie. Tancerze Klaszcz Głośniej brali udział w warsztatach „To działa!”, których zwieńczeniem był spektakl „Znikające królestwo” w reżyserii Joanny Sarneckiej. Od marca zespół bierze udział w multizajęciach, które prowadzą nauczyciele wielu specjalności.

Studio Piosenki SWING
Studio Piosenki SWING działa od 26 lat i od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 28 maja 2023, godzina 17.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilety: 30 zł, ulgowy 28 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 25 zł

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem
oraz w sprzedaży online:
https://bilety.rckp.krosno.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x