niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

KOMUNIKAT PGK w Brzozowie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie, informuje odbiorców wody z wodociągu >1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka, że woda z sieci wodociągowej w Brzozowie nie nadaje się do spożycia. W próbce wody pobranej do badania laboratoryjnego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie w dniu 25.10.2016 r. na sieci wewnętrznej wodociągu > 1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka w ZS Stara Wieś oraz 26.10.2016 r. na ujęciu wody SUW – Jakla Wielka i ZS Stara Wieś stwierdzono nieznaczną obecność bakterii z grupy Clostridium perfringens.

W związku z powyższym informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania pozytywnych wyników i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym, osoby w szczególności z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci korzystających z wody wodociągowej, zachowali szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do swojego lekarza bez zbędnej zwłoki.

Od 26.10.2016 r. trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej. W związku z powyższym może wystąpić okresowo zmętnienie wody bądź też wyczuwalny zapach chloru. Woda po dezynfekcji wodociągu zostanie pobrana do badań laboratoryjnych przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Brzozowie do przebadania pod względem bakteriologicznym. O wynikach badań PGK Sp. z o.o. powiadomi odrębnym komunikatem. Woda do celów spożywczych będzie dostarczana, w zależności od zapotrzebowania, po zgłoszeniu telefonicznym: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod nr tel.: 13 43 415 91, a w godz. popołudniowych oraz w soboty i święta pod nr tel.: 13 30 68 222.

Zarząd PGK Sp. z o.o. w Brzozowie
Prezes Tomasz Zubel

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
"brzozowianka"
"brzozowianka"
7 lat temu

Nic mnie w tej dziurze już nie zdziwi, Nawet ufo na ratuszu. Ciekawi mnie tylko, czy przez to woda będzie tańsza.i czy będzie odszkodowanie za jakiekolwiek objawy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x