niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościWydarzenia

Komendant już oficjalnie [FOTO]

Wczoraj odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. Został nim dotychczas pełniący obowiązki podinspektor Marek Twardzicki. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył nowemu przełożonemu brzozowskich policjantów Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta.

Ceremonia wprowadzenia komendanta odbyła się wczoraj o godz. 12, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie, podczas uroczystej zbiórki. Uczestniczył w niej Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Zdzisław Gancarz oraz przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i służb mundurowych. Komendantowi gratulowali: Starosta Brzozowski – Zygmunt Błaż, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie – st. bryg. Jan Szmyd, Prokurator Rejonowy w Brzozowie – Zbigniew Piskozub, Burmistrz Brzozowa – Józef Rzepka, Wójt Gminy Dydnia – Jerzy Ferdynand Adamski, Wójt Gminy Domaradz – Jan Kędra, Wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel, Wójt Gminy Jasienica Rosielna – Urszula Brzuszek, Wójt Gminy Nozdrzec – Antoni Gromala oraz policjanci i pracownicy cywilni brzozowskiej komendy.

Podczas uroczystej zbiórki podinspektor Marek Twardzicki złożył meldunek generałowi Krzysztofowi Pobucie o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

W swoim wystąpieniu Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta pogratulował podinspektorowi Markowi Twardzickiemu i życzył spełnienia wszystkich planów zawodowych, sukcesów w kierowaniu brzozowską komendą, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Serdeczne życzenia na ręce komendanta płynęły również od przedstawicieli samorządu, prokuratury, służb mundurowych, funkcjonariuszy i pracowników policji.

Szef brzozowskich policjantów zadeklarował, że dołoży wszelkich starań aby sprostać stojącym przed nim nowym wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brzozowskiego. Podkreślił również, że liczy na dobrą współpracę z lokalnymi samorządami i instytucjami współdziałającymi z policją.

Podinspektor Marek Twardzicki pełni służbę w Policji od 20 lat. Wcześniej pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle na stanowisku Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością. Z dniem 1 lipca 2016 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. Jest żonaty. Ma trzech synów. Interesuje się muzyką i sportem. Jego pasją jest ogrodnictwo.

Tekst i foto: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x