sobota, 2 marca, 2024
AktualnościReklamaRYMANÓWWydarzenia

Kolędy Świata – koncert zespołu KROKE

Hotel-Restauracja JAŚ WĘDROWNICZEK  w Rymanowie zaprasza na wyjątkową, nieszablonową interpretację kolęd w wykonaniu zespołu KROKE. Koncert odbędzie się 8 stycznia 2023 r. (niedziela), początek o godz. 18:00. Wstęp: 80 zł/os.

UWAGA! PRZEDSPRZEDAŻ do 31.12.2022 r.

Wstęp: 70 zł/os

Muzyka Kroke jest jak ciepło kominka, przyjazne i oczekiwane, a poprzez stylistykę World Music krakowska grupa rozpromienia jego blask na cały świat.

Zespół w składzie:
Tomasz Kukurba – altówka, skrzypce, śpiew, flety, instrumenty perkusyjne;
Jerzy Bawoł – akordeon;
Tomasz Lato –  kontrabas

Kroke krakowska formacja World Music potrafi nadać każdemu nowemu projektowi znamiona oryginalności. Tak jest i tym razem. Już samo instrumentarium gwarantuje, że kolędy w ich wykonaniu będą miały nie tuzinkowe brzmienia. Lider Tomasz Kukurba nie tylko prowadzi zespół grając na altówce, ale jest także mistrzem wyniosłych wokaliz. Jerzy Bawół potrafi rozciągnąć swój akordeon do wymiaru lipskich organów. Kontrabasista Tomasz Lato zapewnia nie tylko odpowiedni kontrapunkt, ale też melodyczne pochody.

Zespół początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią JopekEdytą GeppertTaliląTomaszem StańkoMają SikorowskąKrzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia.

Kroke gościło na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Mając na uwadze dotychczasowy dorobek Kroke, tym bardziej ciekawi ich najnowszy album zawierający kolędy z całego świata. Nagrać kolędy w dobie, gdy niemal każdy artysta ma już w swoim dorobku taką płytę, to nie lada sztuka. A jeszcze zrobić to nieszablonowo, tak by zaciekawić – to musi być już dzieło sztuki i jest jak twierdzą członkowie zespołu, chodziło o to, by pokazać coś niestandardowego, by odejść od otaczającego nas „plastiku” i blichtru towarzyszącego co roku przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia, jak i samym świętom

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc i wykupienie biletów

Rezerwacje:
Tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: 
[email protected]

Możliwość zapłacenia za bilety przelewem, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Bank BGŻ BNP Paribas SA  KONTO: 50 1600 1462 1873 2594 8000 0001 z dopiskiem “Koncert Kolęd Kroke” – Imię i Nazwisko osoby rezerwującej”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x