wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Kierowcy z promilami staną przed sądem

Przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie dwóch mężczyzn. Kierowca seata, który jechał całą szerokością jezdni, został ujęty przez 36-letniego mieszkańca Sanoka. 77-latek miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i nie zgodził się na badanie alkomatem. Drugi pijany kierowca został zatrzymany przez policjantów. 56-letni kierowca fiata miał w organizmie ponad promil alkoholu.

W sobotę dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Rymanowskiej w Sanoku, 36-letni mężczyzna, uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu seatem. Z ustaleń wynikało, że kierowca seata poruszał się całą szerokością jezdni, a następnie zjechał na chodnik, gdzie się zatrzymał. Kierującym okazał się 77-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu, ale nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Została pobrana mu krew do badań. Ponadto okazało się, że 77-latek ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Natomiast w niedzielę, uwagę policjantów, patrolujących ulice Sanoka, zwrócił kierujący fiatem, którego tor i sposób jazdy wskazywał, że może być on pod działaniem alkoholu. Na ul. Krakowskiej mundurowi zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x