sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Kierowcy z promilami na sanockich drogach

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który kierował skodą, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. To nie jedyna interwencja jaką podejmowali w ostatnich dniach policjanci, wobec nietrzeźwych kierujących. W Sanoku kierująca fiatem miała ponad 2 promile, a w Besku 36-latka prowadziła forda mając prawie promil.

Wczoraj po godzinie 19, na ul. Dworcowej w Sanoku, policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda, który przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 94 km/h. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu leskiego jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.

To nie jedyna interwencja podejmowana w ostatnim czasie przez policjantów, wobec nietrzeźwych kierowców. W miniony poniedziałek, na ul. Jana Pawła II w Sanoku, policjanci zatrzymali 38-letnią mieszkankę naszego powiatu. Kobieta kierowała fiatem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzień później w Besku, policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Ford. 36-letnia mieszkanka powiatu sanockiego była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej blisko promil.
Wszyscy za popełnione przestępstwo opowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzny nie ominął również konsekwencje związane z przekroczeniem prędkości.

Pomimo wielu apeli policjantów i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x