środa, 28 lutego, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Kierował z promilami i sądowym zakazem

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący motorowerem, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za złamanie tego zakazu grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 11, w  miejscowości Niebieszczany, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwość wykazało, że 67-letni mieszkaniec powiatu sanockiego miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To nie jedyna interwencja podejmowana wczoraj przez sanockich policjantów, wobec nietrzeźwego kierującego. W Bukowsku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który po wcześniej wypitym alkoholu jechał motorowerem. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Natomiast 67-latek dodatkowo odpowie za złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby kierujące po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada osoba, która wcześniej piła alkohol.  Poinformujmy o tym policję. Od naszej postawy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x