piątek, 1 marca, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Kierował samochodem mając ponad 3 promile! Zatrzymał go strażnik graniczny

Zdecydowana postawa będącego poza służbą funkcjonariusza placówki Straży Granicznej w Wetlinie, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 36-latek stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj  po godzinie 12, w miejscowości Bukowsko w powiecie sanockim. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że będący poza służbą funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Wetlinie, zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Volkswagen. Sposób jazdy wskazywał, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, zmuszając inne pojazdy do hamowania i zjeżdżania do krawędzi jezdni w celu uniknięcia kolizji. Dodatkowo kierujący volkswagenem na skrzyżowaniu zignorował znak „STOP”. Funkcjonariusz Straży Granicznej natychmiast zareagował. Jadąc wraz z pasażerem uniemożliwił kierującemu volkswagenem dalszą jazdę i zabrał kluczyki od samochodu, a o zdarzeniu powiadomił Policję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem. Przeprowadzone badanie wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, natomiast  pojazd, którym się poruszał odholowano. 36-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja funkcjonariusza Straży Granicznej w czasie wolnym od służby, który uniemożliwił jazdę pijanemu mężczyźnie, zasługuje na pochwałę.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x