poniedziałek, 15 lipca, 2024
Aktualności

Każdy huk to cierpienie zwierząt [APEL]

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem do wszystkich właścicieli psów i kotów o odpowiednie zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową.
Działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów, petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno z tego powodu zliczyć ilość cierpienia zwierząt oraz ludzi.
Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej, w szczególności około północy, ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem, będąc na spacerze w tym czasie, o nie zwalnianie zwierzęcia ze smyczy .
Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas. Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

TOZ apeluje

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x