czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Karpackie Klimaty

Każdego roku Karpackie Klimaty przyciągają do Krosna gości z kraju i z zagranicy. Już dziś zapraszamy na krośnieński rynek, gdzie w dniach 17 – 20 sierpnia można będzie delektować się połączeniem muzyki i tańca, oraz smakiem charakterystycznych dla tej części Polski potraw.

Podczas trwania tego święta odbywa się także konkurs na Ulubiony Chleb Krośnian, bieg uliczny o Skarb Portiusa, imprezy w Centrum Dziedzictwa Szkła, a wszystko to przy dźwiękach wspaniałej muzyki na żywo i strumieniach lejącego się Tokaju. W te dni Krosno odwiedzają goście z całych Karpat – Ukrainy, Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji i Polski oraz zaprzyjaźnionych Niemiec i Włoch.  Wszystkie delegacje prezentują najstarsze tradycje swoich regionów i najnowsze dokonania swoich artystów. Przy dźwiękach folkowej muzyki, odwiedzający mogą spróbować niezliczonych karpackich przysmaków, nabyć oryginalne rękodzieło a także degustować wspaniałe węgierskie wina.

Festiwal Win Węgierskich, to impreza zawsze towarzysząca Karpackim Klimatom. Podczas organizowanego przez Stowarzyszenie „Portius” festiwalu można skosztować najlepszych trunków z tradycyjnych węgierskich regionów winiarskich, uzupełnianych przez winiarzy z innych stron Karpat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x