środa, 28 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Już 1 mln wniosków o “Dobry start”. Na Podkarpaciu ponad 50 tysięcy

1 mln wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu “Dobry start”. Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną – do 30 listopada 2021. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już 51 523 osób na 76 807 dzieci.

“Ponad milion wniosków, które do tej pory wpłynęło od rodziców i opiekunów ubiegających się o świadczenie dobry start to dowód na to, że zmiana, polegająca na tym, że wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wpisuje się w oczekiwania zdecydowanej większości osób. To wygodne, bezpieczne rozwiązanie ułatwiające życie rodzinom. Od wielu lat wspólnie z rodzinami budujemy cyfrową Polskę” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub nie posiadają konta na platformie mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Specjalne mobilne punkty z dyżurami pracowników Zakładu uruchamiamy w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS oraz jednostkach samorządu terytorialnego. Wykaz dyżurów naszych pracowników można znaleźć na stronie internetowej: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start/dyzury-dobry-start
–mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

-„Blisko 1,5 miliona dzieci zostało objętych od 1 lipca wnioskami o świadczenie “300 plus” w ramach programu “Dobry start”. Zainteresowanie programem jest duże, widzimy to w statystykach ZUS” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Prezes ZUS przypomina, że w tym roku wniosek o świadczenie “Dobry start” można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe. “Wniosek o świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia”.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu “Dobry start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia “300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Wystarczy umówić się na e-wizytę. Szczegółowe informacje znaleźć można na www.zus.pl.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x