czwartek, 30 maja, 2024
Aktualności

Jesienią do ARiMR po pomoc z PROW 2014-2020

W jesiennej ofercie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znajduje się szereg programów pomocy skierowanych do mieszkańców wsi. Przedstawiamy krótki informator o tych instrumentach wsparcia, które są obecnie dostępne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wśród nich są dwie nowości.

TWORZENIE GRUP PRODUCENTÓW
28 października 2019 r. Agencja rozpocznie przyjmowanie wniosków o udzielenie wsparcia finansowego na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Nabór zakończy się 13 grudnia.
Szczegóły >>TUTAJ<<

ROZWÓJ USŁUG ROLNICZYCH
Do 20 listopada przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność, mogą złożyć wniosek o pomoc na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”.
Szczegóły >>TUTAJ<<

ROLNICZY HANDEL DETALICZNY
Od 21 listopada do 20 grudnia 2019 r. będzie trwał nabór wniosków na tzw. małe przetwórstwo. Tym razem jednak, i to jest nowość w PROW 2014-2020, będzie on adresowany wyłącznie do tych, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).
Szczegóły >>TUTAJ<<

INWESTYCJE W NAWADNIANIE GOSPODARSTW
22 listopada 2019 r. jest ostatnim dniem na złożenie wniosku w ARiMR przez tych rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy i otrzymać dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.
Szczegóły >>TUTAJ<<

ZAPOBIEGANIE KLĘSKOM ŻYWIOŁOWYM
Również do 22 listopada 2019 r. można składać wnioski o „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.
Szczegóły >>TUTAJ<<

ODBUDOWA PRODUKCJI W GOSPODARSTWIE
Do 31 grudnia 2019 r. mogą ubiegać się o pomoc rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF). Nie warto jednak czekać ze złożeniem wniosku do ostatniej chwili. Pomoc jest bowiem przyznawana według kolejności wpływu wniosków do Agencji.
Szczegóły >>TUTAJ<<

Szczegółowe informacje:

  • www.arimr.gov.pl,

  • w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach ARiMR

  • pod numerem bezpłatnej infolinii: 800-38-00-84

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x