czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościWydarzenia

Jerzy F. Adamski – Honorowym Obywatelem Gminy Dydnia

30 grudnia 2019 r. przedstawiciele brzozowskiego muzeum Mateusz Podkul i Paweł Gądka mieli przyjemność uczestniczyć w Urzędzie Gminy Dydnia w uroczystości nadania przez tamtejszą Radę Gminy współtwórcy, pierwszemu kierownikowi i dyrektorowi muzeum Jerzemu F. Adamskiemu tytułu “Honorowego Obywatela Gminy Dydnia”. W Uchwale Nr IV/49/2019 z dn. 24 stycznia 2019 r. uzasadniono, że tytuł został nadany “jako wyraz wdzięczności i uznania za działalność na rzecz rozwoju Gminy Dydnia oraz za całokształt pracy dokumentalnej i historycznej dotyczącej naszego regionu”.

Wśród gości i osób przemawiających podczas uroczystej sesji znaleźli się m.in.: europoseł Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, przedstawiciel wojewody podkarpackiego, proboszcz parafii w Dydni Jan Dąbal oraz dyrektor Zespołu Szkół w Niebocku Bożena Chorążak. Laudację na cześć uhonorowanego wygłosił przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul, który scharakteryzował szeroką i różnorodną działalność w wielu obszarach Jerzego F. Adamskiego – pełniącego w latach 1998-2018 r. funkcję wójta Gminy Dydnia.

Jerzy F. Adamski jest współtwórcą Muzeum Regionalnego w Brzozowie, a w latach 1980-1998 stał na jego czele, toteż podczas dydniańskiej sesji list w imieniu obecnej dyrektor muzeum odczytał Mateusz Podkul. Agnieszka Adamska napisała: “Z wielką radością przyjęłam wiadomość o nadaniu Panu przez Radę Gminy Dydnia zaszczytnego tytułu »Honorowego Obywatela Gminy Dydnia«. Pańska działalność na niwie samorządowej, społecznej i naukowej jest godna podziwu i stanowi wzór dla innych osób. Szczególnie wart podkreślenia jest ogromny wkład w odkrywanie śladów przeszłości gminy Dydnia i całego regionu brzozowskiego, ochrona miejsc historycznych i przyrodniczych, a także popularyzacja tego pięknego zakątka naszej Ojczyzny wśród miłośników turystyki i krajoznawstwa. Dużą rolę w tym zakresie ogrywają liczne wydawnictwa Pańskiego autorstwa, ale i instytucja, którą mam przyjemność obecnie kierować – Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie. Gdyby nie Pan – jako współtwórca, kierownik, a później pierwszy dyrektor – brzozowskie muzeum nie zaistniałoby na mapie kulturalnej regionu w takiej postaci, jak to ma miejsce obecnie. Bardzo sobie cenimy w muzeum wszelką współpracę z Panem, dzielenie się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Pragnę w imieniu własnym i wszystkich pracowników Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie złożyć Panu gratulacje z okazji nadania tytułu »Honorowego Obywatela Gminy Dydnia«, jak również życzyć dużo osobistej satysfakcji czerpanej z działalności na wielu polach, zarówno życia prywatnego, jak i społecznego”.

Tekst: Mateusz Podkul; fot.: Paweł Gądek

Źródło: fb/Muzeum Regionalne im. A. Fastnachta w Brzozowie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
Monia
4 lat temu

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

1
0
Would love your thoughts, please comment.x