środa, 28 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Jechał z pracy do domu. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca chryslera, któremu inni kierowcy udaremnili dalszą jazdę. 49-latek jechał całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych. Mężczyzna przewoził dwóch pasażerów. Okazało się, że wracali do domu po pracy.

Wczoraj po godz. 14, brzozowscy policjanci zostali skierowani do miejscowości Izdebki, gdzie według zgłoszenia ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Z treści przekazanych informacji wynikało, że zgłaszający jedzie za kierowcą chryslera, którego sposób jazdy jednoznacznie wskazuje na to, że kierujący nim mężczyzna jest pijany.

W miejscowości Izdebki policjanci zostali zatrzymani przez zgłaszającego. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że inny kierujący zajechał drogę kierowcy chryslera i zabrał mu kluczyki ze stacyjki i mu je przekazał. Zgłaszający wskazał policjantom miejsce, w którym znajdował się samochód. Siedziało w nim dwóch pasażerów. Dodał, że kierowca chryslera wysiadł z auta i pieszo poszedł w kierunku Przysietnicy. Mężczyzna opisał jego wygląd.

Patrolując pobliski teren, funkcjonariusze zauważyli siedzącego na poboczu drogi mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi kierowcy chryslera. Trzymał w ręku piwo. 49-latek nie kwestionował tego, że kierował chryslerem. Ponadto zgłaszający potwierdził, że jest to ten kierowca, za którym jechał i miał podejrzenia co do stanu jego trzeźwości.

Policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało u 49-latka, który kierował chryslerem, blisko 3 promile alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni wykonywali parce na terenie gminy Nozdrzec i po ich zakończeniu, wspólnie pili alkohol. Z uwagi na to, że 49-latek jako jedyny posiadał prawo jazdy postanowił wsiąść do samochodu i wrócić nim do domu. Miał do przejechania jeszcze kilkadziesiąt kilometrów.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd został przekazany wskazanej przez niego osobie. Wkrótce 49-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x