wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Jechał bez uprawnień, przekroczył prędkość i wyprzedzał na skrzyżowaniu. 23-latek z wysokim mandatem

Wysokim mandatem oraz sporządzeniem wniosku o ukaranie zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili wczoraj policjanci sanockiej drogówki. Kierujący volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Ponadto 23-latek kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj przed godz. 17, w miejscowości Besko, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h i wyprzedzał na skrzyżowaniu. 23-letni mieszkaniec województwa małopolskiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i otrzymał 15 punków karnych.

Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 23-latek został poinformowany, że za to wykroczenie zgodnie z obowiązującymi przepisami zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 1 500 złotych. Należy się liczyć także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, który w przypadku tego wykroczenia został wprowadzony obligatoryjnie.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x