środa, 28 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Jechał bez świateł ale za to z promilami

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący fiatem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, gdyż w środku nocy jechał bez włączonych świateł. 49-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 23:30, mundurowi z Posterunku Policji w Chorkówce, na ulicy Bernardyńskiej w Dukli, zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, który nie zważając na późną porę, podróżował bez włączonych świateł mijania.

Kierujący znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie jazdy, a samochód przekazali powiadomionemu o zdarzeniu, trzeźwemu właścicielowi fiata. Za popełnione przestępstwo 49-letni mieszkaniec gminy Dukla, niebawem odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi surowa kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Skutki takich nieodpowiedzialnych zachowań niejednokrotnie okazują się tragiczne.  

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x