piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Jasienica Rosielna zwycięzcą w bitwie o wozy! (AKTUALIZACJA)

Wybory to także “Bitwa o wozy” dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W konkursie MSWiA nowe auta ma dostać 49 jednostek w kraju z gmin do 20 tys mieszkańców, w dawnych województwach, które  zanotowały  najwyższą frekwencję.

Nie jest tu liczony udział wyborców dopisanych do list na podstawie zaświadczeń o prawie do glosowania, np. wczasowiczów, turystów czy kuracjuszy.  Nie jest brana pod uwagę także gmina Cisna, która zwyciężyła w bitwie podczas I tury wyborów prezydenckich. W byłym województwie krośnieńskim w 2 turze wyborów (podobnie jak przed 2 tygodniami) najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Cisna, która jako zwycięzca I tury “Bitwy o wozy” nie może uczestniczyć w jej obecnej odsłonie.

Kolejne gminy z najwyższą frekwencją to gminy turystyczne – Solina (79,54%) i Lutowiska (77,50%), gdzie wpływ przyjezdnych na frekwencję był bardzo znaczący. Tuż za nimi plasuje się Jasienica Rosielna (76,71%), którą w ostatnim dniu kampanii odwiedził prezydent Andrzej Duda. I prawdopodobnie strażacy własnie stamtąd będą się cieszyli z nowego samochodu pożarniczego.

Do gminy spływają nieoficjalne powinszowania, jednak oficjalnego potwierdzenia z MSWiA jeszcze nie ma. Nowy samochód na pewno się przyda w gminie, która dzielnie walczyła ze szkodami, jakie wyrządziły tam przed 2 tygodniami: ulewy, powódź i gradobicie. Żywioł spowodował szkody zarówno w gospodarstwach indywidualnych, jak i w infrastrukturze komunalnej i budynkach użyteczności publicznej, w tym w domu strażaka w Jasienicy Rosielnej.

AKTUALIZACJA. Potwierdziły się oczekiwania mieszkańców Jasienicy Rosielnej. Gmina zwyciężyła w 2 edycji “Bitwy o wozy”. W byłym woj. krośnieńskim odnotowano tu najwyższą frekwencję 76,50%. Klasyfikacja w całej Polsce wygląda następująco

red

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x