środa, 28 lutego, 2024
AktualnościWydarzenia

Jak zostać aktorem w teatrze dialogu współczesnego? IX

Chcieliśmy poznać nowych ludzi, spróbować zostać aktorem przez te 10 dni – takie były oczekiwania Aleksa i i Izy w stosunku do projektu “Teatr dialogu współczesnego w środowisku międzykulturowym”. Warsztaty pracowników młodzieżowych w ramach Programu Erasmus+ odbyły się w sierpniu br. w Ożennej w Beskidzie Niskim. Podczas projektu uczestnicy mieli okazję napisać własne historie dokumentalne, spróbować w różnych rolach, np. artysta wizualny, tancerz improwizacji, reżyser dźwięku i oczywiście aktor. Główny cel współczesnej sztuki dokumentalnej to bycie lustrem prawdziwego życia i pokazywanie prawdziwych ludzi na scenie. I co ważniejsze, każdy uczestnik może być trenerem metody teatru dokumentalnego, i stworzyć swoje dzieło sztuki. Cały wywiad do obejrzenia poniżej.

Teatr dialogu współczesnego w środowisku międzykulturowym. Projekt mobilności pracowników młodzieżowych w ramach Programu Erasmus+.

Partnerzy: Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych “Inicjatywa” (Polska), Połtawski Oddział Służby Społecznej Ukrainy (Ukraina), Tavo Europa (Litwa), Amaita Intercultura (Włochy), Stowarzyszenie „Walk Together” (Bułgaria).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x