poniedziałek, 22 lipca, 2024
AktualnościSportWydarzenia

Intensywny listopad SPARTANA

XVI Puchar Polski Zawodowców, Mistrzostwa Polski Amatorów (Debiuty) oraz XII Puchar Świata Zawodowców. W tych trzech imprezach uczestniczyli zawodnicy klubu Spartan Rymanów w listopadzie br. W Pucharze Polski (6-8 bm.) wystartowało tylko 4 juniorów (do lat 18 ). Pozostali niestety nie mogli wziąć udziału z powodu kontuzji lub braku należytego przygotowania, a mistrz kraju zawodowców Grzegorz Nowotarski przebył 2 tygodnie wcześniej operację, co wyeliminowało go ze startu. W tej sytuacji rymanowski klub reprezentowali: Bogdan Pojnar, Adrian Biega, Damian Biega, Grzegorz Biega.
Wyniki zawodów:
Bogdan Pojnar kat 63kg – 2 miejsce ręka prawa – 8 miejsce ręka lewa;
Damian Biega kat 63kg – 5 miejsce ręka prawa – 5 miejsce ręka lewa;
Adrian Biega kat 70kg – 7 miejsce ręka prawa – 4 miejsce ręka lewa;
Grzegorz Biega kat 78kg – 7 miejsce ręka prawa – 7 miejsce ręka lewa.

Liczyliśmy na więcej medali lecz poziom był naprawdę wysoki i niestety udało się przywieźć tylko jeden medal. Od stycznia zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Polski i liczymy, iż pójdzie juniorom jeszcze lepiej niż w tym roku (zdobyliśmy 6 medali).
Kolejną imprezą były Mistrzostwa Polski Amatorów, tj. Debiuty 2015 (15.11.), w których również wystartowali zawodnicy naszego klubu: Piotr Czerniec oraz Bartek Urbanik.
Wyniki zawodów:
Piotr Czerniec kat 78kg – 1 miejsce ręka prawa – 2 miejsce ręka lewa;
Bartek Urbanik kat 78kg – 3 miejsce ręka prawa – 5 miejsce ręka lewa.

Oznacza to, że mamy kolejnego Mistrza Polski Amatorów po Jakubie (Guziec) Rajchlu. Piotrek tak mówił o rywalizacji i zdobyciu mistrzowskiego tytułu: – Eliminacje przeszedłem bez większego problemu na obie ręce, w finale spotkałem się z Michałem Gawędą z Warszawy z którym wygrałem prawą rękę, lecz niestety okazał się silniejszy na rękę lewą i tym samym wymieniliśmy się miejscami, Bartkowi również zabrakło sił na wejście do finału i ostatecznie zdobył brąz ręki prawej.


Ostatnią imprezą kończącą sezon 2015 był Puchar Świata Zawodowców (20-22.11.), na którym nasz kraj reprezentował Grzegorz Nowotarski, czołowy zawodnik oraz Mistrz Polski w Armwrestlingu.
Wyniki zawodów:
Grzegorz Nowotarski kat 78kg – 11 miejsce ręka prawa – 15 miejsce ręka lewa
Grzegorz Nowotarski tak komentuje swój występ: Był to mój pierwszy Puchar Świata ale nie pierwsza impreza tego typu. Zjechało się ponad 100 zawodowców z całego świata, łącznie z Japonią, USA i Kanadą. Pierwszego dnia była ręka lewa, zawodników w kategorii miałem 17. Niestety skończyłem na 15 miejscu,  z walk wyeliminował mnie Saitov Zaur z Rosji, który uplasował się na 4 pozycji oraz Grek Filikidis Dimitros, który ostatecznie skończył na 10 miejscu. Kolejnego dnia rozgrywana była ręka prawa. Zgłosiło się 19 najlepszych na świecie. Prawą rękę mam znacznie szybszą i silniejszą, więc ostatecznie uplasowałem się na 11 miejscu Pucharu Świata. Biorąc pod uwagę swoją niedyspozycję oraz brak treningu przez ostatnie 1,5 miesiąca z powodu operacji, uważam ten start za udany. Na pewno nabieram coraz większego doświadczenia i z roku na rok w rankingu światowym pcham się o kilka oczek w górę. Wierzę, że za kilka lat ja lub któryś z moich podopiecznych przywiezie medal z Mistrzostw Świata lub Europy.
W chwili obecnej w klubie Spartan Rymanów trenują już 24 osoby, z czego 12 to juniorzy oraz juniorki. Są także 2 dziewczyny w wieku 15 i 17 lat, Klub rozwija się bardzo dynamicznie. Kto wie, może za kilka lat Rymanów będzie kolebką Polskiego armwrestlingu?
Podziękowania dla sponsora, firmy LATER z Rymanowa oraz Pana Stanisława Rajchla, który wspomógł klub Spartan Rymanów w wyjazdach na Puchar Polski, Mistrzostwa Polski oraz Puchar Świata Zawodowców. Podziękowania również dla Burmistrza Wojciecha Farbańca który dokłada wszelkich strarań abyśmy mogli się jak najlepiej rozwijać oraz startować w najważniejszych zawodach w kraju.

Grzegorz Nowotarski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x