wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

II edycja zimowego biegu Łemkowyna Winter Trail [FOTO]

Już za niespełna 4 tygodnie odbędzie się druga edycja biegu górskiego Łemkowyna Winter Trail. Czy i w tym roku zima dopisze, a z trasy będzie można podziwiać Tatry? Beskid Niski przyciąga o każdej porze roku. I o każdej porze roku zachwyca czymś innym. Niezmienny pozostaje jego klimat: przydrożne kapliczki, cerkwie, widokowe grzbiety i bukowe lasy. W tym roku, odsłonimy go dla biegaczy po raz kolejny – 22 lutego 2020 roku podczas II edycji Łemkowyna Winter Trail, zimowej wersji cieszącego się popularnością biegu górskiego Łemkowyna Ultra – Trail®.

Bazą zawodów, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie Iwonicz-Zdrój – jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Kinie Wczasowicz znajdującym się w zabytkowym Domu Zdrojowym. Biegacze wystartują i ukończą bieg w samym sercu uzdrowiska – na pięknym iwonickim Placu Dietla, otoczonym unikatową drewnianą zabudową uzdrowiskową.

Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach. Dłuższa ma 35 km, startuje w Iwoniczu-Zdroju i wiedzie przez grzbiet Przymiarki, z którego rozciąga się piękny widok na Beskid Niski, a przy dobrej widoczności można dostrzec nawet Tatry. Dalej na trasie uczestnicy przebiegną przez uzdrowisko Rymanów-Zdrój, zobaczą drewniane cerkwie w Bałuciance oraz Zawadce Rymanowskiej by w końcu wdrapać się na niezwykle stromą górę Cergową, skąd już z górki powrócą do Iwonicza Zdroju.

Krótsza trasa, licząca 15 km, eksploruje tereny pomiędzy uzdrowiskami Iwonicz-Zdrój oraz Rymanów-Zdrój, w tym wspomniane już Przymiarki, ale też mało znaną Żabią Górę. Na zawodników i kibiców czekają widokowe grzbiety i piękne bukowe lasy.

Na listach startowych znajduje się już ponad 500 zawodników z całej Polski. Zapisy wciąż trwają, a do końca stycznia obowiązuje niższe wpisowe.

Imprezę wspierają niezawodni Partnerzy, tj. Województwo Podkarpackie oraz Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój i Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju. Dzięki wsparciu Gminy na najlepszych zawodników czekać będą ręcznie rzeźbione statuetki, wykonane przez lokalną artystkę.

O dobrą regenerację na mecie zadba firma VINGBERG, udostępniając saunę i balię dla uczestników biegu.

Do zobaczenia w lutym, na zimowych szlakach Beskidu Niskiego!

Więcej informacji:

Strona internetowa: http://www.ultralemkowyna.pl/lemkowyna-winter-trail
Facebook: https://www.facebook.com/lemkowynaultratrail
Instagram: https://www.instagram.com/ultralemkowyna/

Materiały nadesłane

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x