piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

I Otwarte Mistrzostwa Polski Par Nordic Walking

9 października w Białym Borze (zachodniopomorskie) odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Par Nordic Walking. Zmagania w chodzeniu z kijami przyciągnęły gości z całego kraju. W mistrzostwach wziął udział zawodnik LKS Płomienia Zmiennicy Andrzej Michalski.

W tych zawodach wystartowałem razem z naszą mistrzynią Elżbietą Wojciechowską – właściwie to na jej propozycję jeszcze w kwietniu. Nie było to takie proste. Było trochę myśli, czy podołam? Czy nie zawiodę naszej Mistrzyni. Wyglądało na to, że tego dnia stanowiliśmy dobry team.

Ponieważ to pierwsze takie zawody, to uzyskany czas 4:21:54 jest nie tylko rekordem Polski ale prawdopodobnie rekordem świata.

Zdobyte Mistrzostwo Polski  razem z Elżbietą było uwieńczeniem naszej sportowej znajomości trwającej już 11 lat. A wszystko zaczęło się na Diablej Górze w Tyrawie Solnej pod Sanokiem na zawodach PP na 20 km.

Dodam, że ten wynik uznaje za najważniejszy po zdobytym dwa lata temu Pucharze Europy indywidualnie, którego jestem posiadaczem do tej pory. Składało się na to pięć startów: Słowenia, Niemcy, Polska, Włochy i  Austria

Drugie miejsce w naszej kategorii dla Iwona Maślanka i Krzysztof Wilczek (4:52), trzecie Marzena Spychała i mąż Lesław (5:00).

Mistrzowski tytuł uzyskali  również:
1. W parze męskiej: – półmaraton – Tomasz Wojtowicz (Widacz) i Radosław Niepokój (Wrocanka).
2. W parze mieszanej – dystans 10,3 – Erwina Wilusz (Iwonicz Zdrój) i Marek Sokołowski (Rymanów Zdrój).

Gratulacje dla mistrzów i wszystkich uczestników i brawa dla Organizatorów za kolejną wspaniale zorganizowaną – choć pierwszą w takim wydaniu imprezę nordic walking.

Przy tej okazji chciałbym dodać, że mój syn Piotr został podwójnym Mistrzem Polski w łyżwiarstwie szybkim na 500 i na 1000 m w Tomaszowie Mazowieckim. Tutaj w dniach 12/14 listopad odbędzie się Puchar Świata.

Z kolei narzeczona Piotra – Natalia Maliszewska tydzień temu w Pekinie zdobyła Puchar Świata na 500 m w short tracku, a w ten weekend w Nagoi drugie miejsce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x