niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Hop, hop, hop na Kolejową 1! II tydzień Ferii zimowych w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w Artystycznych Feriach Zimowych. Tydzień II – równie zaskakujący, co pierwszy – to spotkanie z psami, podróże po regionie i jego historii, konkurs tańca czy warsztaty wokalne. Skoro szkoła nie woła, warto skierować swoje kroki na Kolejową 1 – niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

II TYDZIEŃ: ZAJĘCIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Liczba miejsc nieograniczona. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp wolny

II TYDZIEŃ: WYDARZENIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

TWOJA KOLEJ! DZIEŃ Z GRAMI
Termin: 6 lutego 2024, godzina 10.00-13.00
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, część widowiskowa

Zagraj w grę lub… wymyśl ją od nowa
Każda z gier jest naszą autorską, niepowtarzalną produkcją. Są gry w wersji pudełkowej, są też w wersji wielkoformatowej. Jeszcze inne gry to ukłon w stronę kultury, ekologii, ale przede wszystkim naszego regionu. Gry to zabawa, nauka, niecodzienne podróże i relaks. Podkarpackie zaskakuje i my też!

Wspólnie stwórzmy scenariusze zajęć i zabaw do każdej lub wybranej przez Ciebie gry. Wykorzystaj grę jako narzędzie, weź udział w zajęciach plastycznych, ruchowych, tworzenia historii, odkrywania historii miasta czy dźwiękowych. Co powiesz na taki zestaw gier i pomysł na nie? Niezależnie od wieku, odwiedź nas na Kolejowej 1 – zachęcają organizatorzy.

Z kim się widzimy: z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzinami, grupami zorganizowanymi, miłośnikami gier i edukacji, nauczycielami i edukatorami, z każdym, kto szuka sposobu na spędzenie czasu wolnego, dobrą zabawę i pomysłu na odczarowanie nauki przez zabawę

Ścieżka gier: START hol, zakamarki, scena, pracownia plastyczna, sala taneczna
Tytuły: Turystyczna. Gra planszowa z powiatu krośnieńskiego, Paradoks kulturalny. Gra memory, Hyc! W przestrzeń otwartą. Dzikie karty z Podkarpacia, Dziki rewir. Fantastyczna gra planszowa, Uniwersum Odkrywców. Gra planszowa, Chodź na słowo o miejscówkach, Pod górkę. Gra planszowa inna niż wszystkie, Pod górkę. Gra planszowa inna niż wszystkie, Manufaktura wyobraźni i… wiele innych

KONKURS TAŃCA FOKA DANCE
Termin: 7 lutego 2024, godzina 10.00
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, część widowiskowa

Kolejna z propozycji w ramach Artystycznych Ferii Zimowych. Zapraszamy do udziału w 18. edycji Konkursu Tańca „Foka Dance”. Tancerzy zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń, a miłośników tańca do zajęcia miejsc na widowni.

Zasady uczestnictwa: w konkursie mogą brać udział soliści, duety, tercety oraz większe grupy (max. 6 osób) się w samodzielnie przygotowanych choreografiach
Wiek uczestników: od 6 do 15 lat
Czas prezentacji: max. 3 minuty (muzyka na nośniku CD lub pendrive)
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 5 lutego 2024

Zgłoszenia: www.rckp.krosno.pl

Prezentacje oceniać będzie jury młodzieżowe, które weźmie pod uwagę następujące kryteria: dobór muzyki, opracowanie choreograficzne oraz technikę wykonania. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy upominki. Jeśli lubisz i potrafisz tańczyć, masz pomysł na ciekawą choreografię lub gotowy układ, zgłoś się!

KUDŁATE FERIE
Termin: 8 lutego 2024, godzina 12.30-13.30
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, część widowiskowa

Popularyzacja kynologiczna, czyli spotkanie z psami Zbigniewa Koznera
Gość wydarzenia i prowadzący: Zbigniew Kozner jest najstarszym w Polsce hodowcą psów rasy owczarek podhalański.

Popularyzacja kynologiczna, czyli zajęcia z udziałem psa służą rozwijaniu sfery umysłowej dziecka, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzanie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku, węchu. W trakcie spotkania dzieci wzbogacają swoje wiadomości na temat życia psów, poznają rolę, jaką może pełnić pies w społeczeństwie, np. terapeuta, zapoznają się z potrzebami psów, ich zachowaniem i „mową ciała”, czyli sposobem, w jaki okazują swoje emocje: strach, agresję, chęć zabawy. Prowadzący zwraca uwagę na właściwe nawyki w kontaktach z psem oraz opiece nad nim. Podkreśla pozytywną postawę człowieka wobec zwierząt. Dzieci bawią się z psami, rzucają im zabawki, głaskają je i czeszą szczotką. Dla niektórych dzieci spotkanie z psem jest okazją do przełamania lęku przed zwierzętami, a dla wszystkich uczestników wspaniałą lekcją.

DZIEŃ ZE SWINGIEM
Termin: 9 lutego 2024, godzina 11.00-15.00
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, scena (wejście B)

Śpiew, interpretacja tekstu, właściwy sposób poruszania się na scenie oraz mnóstwo muzycznej zabawy. Dzień ze Swingiem to już tradycja w programie Artystycznych ferii zimowych. Wokaliści Studia Piosenki Swing nie tylko zapraszają do udziału we wspólnych występach i warsztatach, ale także pokazują, jaka na co dzień panuje atmosfera w grupie. Udział w piątkowej imprezie może być okazją do poznania wokalistów i sposobów ich pracy, ale także sposobnością do dołączenia do grupy w przyszłości.

W programie (blok od godziny 11.00 do 12.30 i od 13.00 do 14.30) warsztaty z Aleksandrą Tocką oraz wspólne wykonanie utworu, który pokazuje, że swing to nie tylko taniec, a w Krośnie przede wszystkim śpiew i muzyka!

Aleksandra Tocka – wokalistka, pedagog, trener wokalny
Pochodząca z Jasła Aleksandra Tocka mimo młodego wieku ma na koncie liczne wyróżnienia, a jej talent doceniali m.in. Grażyna Łobaszewska, Elżbieta Zapendowska i Mieczysław Szcześniak. W 2012 roku wokalistka dołączyła do big bandu Jass Brass Consort. Nagrała również piosenkę z Bartłomiejem Tyburowskim „Twoja miłość jak ciepły deszcz (Jesteś blisko mnie)”.

Szerszej publiczności dała poznać się w 2018 roku za sprawę udziału w dziewiątej edycji „The Voice of Poland”. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała „Respect” Arethy Franklin i błyskawicznie zdobyła zainteresowanie wszystkich trenerów. W trakcie programu ujawniono też, że Tocka jest świetnym nauczycielem śpiewu, a lekcję u niej pobierała m.in. Roksana Węgiel. W talent show TVP uczestniczka dotarła aż do półfinału, wcześniej wzruszając swojego trenera wykonaniem „Jestem kamieniem” Kayah. „Wielki głos i osobowość. Miałem wlepione oczy i uszy w ciebie przez cały występ” – chwalił uczestniczkę Cugowski w jednym z odcinków na żywo.

Tocka zaprezentowała również w „VOP” swój pierwszy singel pt. „Światłocień”. Kolejny utwór – „Niemożliwe” – swoją premierę miał w kwietniu 2019 roku. W połowie czerwca 2020 roku światło dzienne ujrzał natomiast numer „Love Me” [źródło: jest więcej].

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x