sobota, 2 marca, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

HOBBY? Pokaż je światu! Nabór kolekcji na wystawę

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie po raz trzeci organizuje wystawę, na której zaprezentowane zostaną kolekcje, zainteresowania i hobby mieszkańców, sympatyków, osób związanych (lub niekoniecznie) z Krosnem. Choć znany jest już tytuł wystawy – „MikroKrosno. MakroKosmos” – to od kolekcjonerów zależy, co się na niej znajdzie. Mile widziane będą kolekcje wszelakie, o wielkiej wartości, najlepiej tej sentymentalnej. Hobby? Warto pokazać je światu i zgłosić swoją kolekcję. Nabór oraz sama wystawa są częścią trzeciej edycji projektu „Kultura remiksu: UNIWERSUM”.

Nowe UNIWERSUM Kultury remiksu to alternatywna rzeczywistość: zamienione dzień z nocą, a nawet miasto z miastem. Na początku września w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyło się pierwsze z wydarzeń w ramach projektu – „Nocka w domu kultury”. Młodzież miała okazję spędzić noc w instytucji, a samo wydarzenie miało formę biwaku. W planach, oprócz wystawy, są jeszcze warsztaty i spotkania, z(a)miany międzymiastowe (Krosno i Kielce) czy projektowanie przyszłości.

Przed nami trzecia wystawa prezentująca hobby, kolekcje, zainteresowania. Już widzimy ją w przestrzeniach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Spodziewamy się niespodziewanego, kolekcji, na które składają się dobra przekazywane z pokolenia na pokolenie, przedmiotów tyle co nabytych, czegoś, co nazwać można artefaktami życia codziennego lub odległych od zwykłej codzienności. Każdy z przedmiotów i każda z kolekcji zgłoszonych na wystawę reprezentować będzie inne UNIWERSUM, domowe, pokoleniowe, związane z życiem jednej, a może jedynej takiej osoby o właśnie takich, a nie innych zainteresowaniach. Niech w MikroKosmosie znajdzie się miejsce dla MikroKrosna, a w nim dla hobby… tak po prostu – zachęcają organizatorzy.

HOBBY? Pokaż je światu! Nabór kolekcji na wystawę
Miejsce wystawy: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno
Tytuł wystawy: MikroKrosno. MakroKosmos
Termin wystawy: informacja wkrótce

Jeśli… mieszkasz w Krośnie (lub jesteś z nim mocno związany albo nie tak mocno) i jesteś posiadaczem kolekcji, na przykład: znaczków, naklejek lub historyjek z gum do żucia, etykiet, opakowań, resoraków, pudełek po zapałkach, karteczek czy figurek, kaset magnetofonowych, winyli, kart telefonicznych, kapsli, fotografii, pojazdów czy innych przedmiotów kolekcjonerskich o wielkiej wartości sentymentalnej lub masz pasję, która jest Twoim sposobem na życie to… zgłoś się do nas i pokaż swoją kolekcję światu!

Termin przyjmowania zgłoszeń na wystawę: do 29 września 2023
Zgłoszenia za pośrednictwem formularza elektronicznego: www.rckp.krosno.pl lub bezpośrednio: https://forms.gle/ZxGLMsEfbRbkyQcm6

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno, woj. podkarpackie
Termin przyjmowania zgłoszeń: do 29 września 2023

Partner: Instytut Dizajnu w Kielcach

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x