poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

“Helping Hand, soothing voice” – projekt Fundacji Pomocy Dzieciom im. S. Bieńczak

“Helping Hand, soothing voice” to projekt  realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak z Brzozowa. Głównym działaniem projektu była trwająca od 14.07.2020 do 22.07.2020 roku mobilność edukacyjna młodzieży na terenie Ośrodka Edukacyjnego Nasz Dom w Brzozowie naszej grupy Ten Sing Polska, działającej przy Fundacji w partnerstwie z YMCA DAP z Czech i VSI Luvenis Animus z Litwy.

W trakcie trwania wymiany wszyscy 42 uczestnicy mieli okazję wymienić się swoimi dobrymi praktykami i doświadczeniami oraz przygotować narzędzia do dalszej pracy wolontariackiej. Idealną okazją do bliższego poznania się były codzienne rozbudzające gry i zabawy oraz wspólnie spędzane wieczory tematyczne. Każdego dnia mieliśmy zapewnioną duża dawkę świeżego powietrza i aktywności fizycznej. Rozwijaliśmy się również pod względem artystycznym. Śpiewy i tańce towarzyszyły nam cały czas. Podczas warsztatów i wspólnych spotkań wymieniliśmy się z naszymi gośćmi doświadczeniami, różnymi formami niesienia pomocy, ciekawostkami o regionie i dowiedzieliśmy się czym się zajmują. Intensywnie pracowaliśmy nad materiałem artystyczno-filmowym, w którym każda z obecnych grup wykazała się swoimi zdolnościami śpiewu, tańca oraz gry na instrumentach. Byliśmy bardzo podekscytowani i zadowoleni z tego, że tyle nas łączy. Podczas minionych dni poznawaliśmy sekrety litewskiej i czeskiej kuchni, kraj i kulturę naszych gości. Przygotowywaliśmy happening o wolontariacie i przedstawiliśmy program artystyczny dla świetlicy środowiskowej w Przysietnicy. Ponadto opracowywaliśmy publikację na temat wolontariatu i dobrych praktyk “Wolontariat dla każdego” zawierający relacje, dokumentację zdjęciową i fotograficzną z przebiegu projektu. Dużą frajdę sprawiło nam nagrywanie wywiadów do filmu promującego idee wolontariatu. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami. W ostatnim dniu odbył się “polski wieczorek”, na którym wszyscy się świetnie bawili. Było dużo tańców, śpiewów, tradycyjnych potraw oraz krótka lekcja historii o Polsce. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat Youthpass oraz mały upominek promocyjny.

Było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie, którym chcemy się dalej dzielić. Zaplanowaliśmy już cykl spotkań promujących idee wolontariatu w naszych lokalnych środowiskach.

Projekt “Helping hand, soothing voice” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Autor zdjęć i foto : Karolina Kuś – lider grupy polskiej

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x