środa, 29 maja, 2024
AktualnościWydarzenia

Grupa Nowy Styl wsparła brzozowskie placówki opiekuńcze [FOTO]

Ponad 1100 osób wzięło udział w sobotnim (19.01) Balu Charytatywnym zorganizowanym przez Grupę Nowy Styl. Wśród uczestników imprezy byli podopieczni placówek opiekuńczych i wychowawczych z powiatu brzozowskiego. Każda z instytucji otrzymała od firmy noworoczny prezent.

Charytatywny Bal Noworoczny to cykliczna impreza odbywająca się od 2000 r. Organizuje ją wywodząca się z Podkarpacia Grupa Nowy Styl. W ciągu 25 lat firma rozwinęła globalną działalność, jednak jej założyciele – bracia Adam i Jerzy Krzanowscy – regularnie wspierają rozwój lokalny. Bal to jedna ze sztandarowych inicjatyw charytatywnych Grupy. W pierwszej imprezie uczestniczyło około 150 dzieci, zaś w sobotniej, jubileuszowej edycji – ponad 1100 podopiecznych z 40 placówek opiekuńczych oraz wychowawczych z niemal całego województwa.

Za każdym razem wydarzeniu towarzyszy temat przewodni. W ubiegłych latach były to m.in. sport, ekologia czy tolerancja. W minioną sobotę dzieci bawiły się na krośnieńskiej hali sportowej pod hasłem „Balu Europejskiego”, który przypominał, że Polska od 15 lat należy do Unii Europejskiej.

– Podczas balu zawsze łączymy zabawę z nauką, dlatego poszczególne gry i konkursy stanowią dla dzieci bardzo atrakcyjną formę zdobywania wiedzy. W tym roku poznawaliśmy wspólnie państwa członkowskie oraz ich zwyczaje, a także zastanawialiśmy nad korzyściami, jakie daje nam obecność w Unii, m.in. swoboda podróżowania czy ułatwiony kontakt z przedstawicielami innych państw i kultur – opowiada Przemysław Różowicz, Dyrektor Działu Zarządzaniu Brandami i CSR w Grupie Nowy Styl.

Stałym elementem wydarzenia jest także przekazanie wsparcia finansowego lub materialnego dla placówek uczestniczących w imprezie. W tym roku wsparcie od Grupy Nowy Styl otrzymały 2 placówki z powiatu brzozowskiego: Rodzinny Dom Dziecka Józefa Hałki w Brzozowie oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło Haczów. Pod ich opieką pozostaje łącznie ponad 30 wychowanków, w tym osoby niepełnosprawne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x