wtorek, 27 lutego, 2024
Aktualności

Granty dla strażaków z powiatu brzozowskiego

249 jednostek Ochotniczych i Zawodowych Straży Pożarnych z każdego województwa w Polsce otrzymało granty z Programu “ORLEN dla Strażaków”. Wśród nagrodzonych znalazły się jednostki z powiatu brzozowskiego. Są to: OSP Niewistka (Dydnia), OSP Trześniów, OSP w Wesołej – Ryta Górka, OSP Wydrna (Dydnia), OSP Nozdrzec i OSP Izdebki.

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” po analizie ponad 2200 wniosków, rozstrzygnął program i przekazał wyróżnionym jednostkom granty na łączną kwotę 2 000 000,00 zł. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na doposażenie, a tym samym skuteczniejszą pomoc potrzebującym.

Program ORLEN dla Strażaków jest realizowany przez Fundację „ORLEN – Dar Serca” wraz z jej Fundatorem PKN ORLEN od blisko 20 lat. Ideą działania jest poprawa bezpieczeństwa lokalnych społeczności poprzez doposażenie Ochotniczych i Zawodowych jednostek Straży Pożarnej. Łącznie, w ramach programu pomocy jednostkom straży pożarnych, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 14 milionów złotych.

W tegorocznej edycji programu komisja miała do rozpatrzenia ponad 2000 wniosków od Ochotniczych i Zawodowych Straży Pożarnych z dużych miast i małych miejscowości. Każdy z nich odpowiadał na realne potrzeby i każdy służył poprawie bezpieczeństwa.

Uroczysta Gala połączona z wręczeniem symbolicznych czeków odbędzie się 19 września w Teatrze im. Adam Mickiewicza w Częstochowie. Zaproszenia na Galę zostaną wkrótce rozesłane do beneficjentów.

Lista obdarowanych jednostek dostępna jest poniżej.

Gratulujemy!​

ORLEN dla Strażaków wyniki

Źródło: orlendarserca.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x