poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Galicja Blues po raz 13 [FOTO]

Krosno znów zatętni bluesem, a do miasta przybędą muzycy z całego świata na XIII Galicja Blues Festival. Początek odbędzie się w festiwalowym klubie – Barze Monika (ul. Grodzka 17) w środę 14 września 2016 r. o godz. 19. Na amatorów wszelkich sprytnie wygrywanych dźwięków przygotowane zostało spotkanie pod nazwą MUZYKA W KINIE I POZA NIM. Poprowadzi je radiowiec, dziennikarz, specjalista od muzyki filmowej, redaktor Paweł Sztompke. Dzień drugi to przede wszystkim przesłuchania konkursowe, których okrasę stanowiły będą występy Los Agentos i The New Lessers. Po zakończeniu koncertów rozpocznie się jam-session w klubie festiwalowym.

Piątkowa scena również należała będzie do zespołów biorących udział w konkursie, a na zakończenie wieczoru pojawi się zespół Gorczyca i Przyjaciele. Drugi wieczór zakończy się głosowaniem publiczności i przyznaniem nagród przez komisję artystyczną. Niemniej na werdykt trzeba będzie poczekać do soboty. Zgodnie z tradycją finałowy koncert Galicja Blues Festival otworzy Pro Musica Grand Standard Orchestra. Potem nastąpi ogłoszenie wyników i występ laureata Galicja Blues Festival. Dalej będzie już tylko ciekawiej.

Stanie się tak za sprawą Limit Blues. Następnie na scenie pojawi się Mark Olbrich z zespołem Blues Eternity. Basista jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich muzyków bluesowych i… posiada polskie korzenie. Razem z nim wystąpią tacy artyści jak topowy brytyjski harmonijkarz Laurie Garman – znany z grania z Freddie Kingiem, Bobem Marley’em and the Wailers, Lightning Slimem, Gerrym Rafferty czy The Yardbirds. Markowi Olbrichowi na scenie towarzyszy niegdyś związany Ike & Tina Turner i współpracujący z Johnem Lennonem, The Rolling Stones, Davidem Essex, Lou Reedem, Gary Moore i innymi, obdarzony ciekawym głosem amerykański wokalista Jimi Thomas.

Ostatni akord gali finałowej XIII Galicja Blues Festival to występ 24-letniego artysty Laurence’a Jonesa – przebojowego gitarzysty blues-rockowego o twarzy dziecka, który wdziera się jak huragan na największe festiwalowe sceny i listy przebojów po obydwu stronach Atlantyku. Przy kalendarzu koncertowym przekraczającym 250 występów rocznie, dyscyplina i kondycja artystyczna są niezwykle istotnymi składowymi sukcesu, co cierpiący na chorobę Crohna muzyk podkreśla na każdym kroku. Te doświadczenia skłaniają go także do otwartego mówienia o chorobie i aktywnego wspomagania organizacji charytatywnych. Jego fani często po koncertach podchodzą do młodego gitarzysty i wymieniając doświadczenia, podkreślają jak bardzo motywuje ich fakt, że schorzenie nie powstrzymuje go przed realizowaniem życiowych marzeń. Lada moment ukaże się czwarty album Laurence’a Jonesa – „Take Me High”. Zapraszamy, aby Państwo osobiście sprawdzili czy XIII Galicja Blues Festival, która odbędzie się w dniach 14-17 września 2016 r., jest pechowa. Myślimy, że nie!

Paweł Fiejdasz

Materiały zdjęciowe otrzymane od organizatorów XIII Galicja Blues Festival

Galicja Blues Festival

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x