czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Fotoklub RCKP nagrodzony

WDK w Rzeszowie rokrocznie organizuje Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne, które mają na celu zaprezentowanie osiągnięć artystów fotografii oraz miłośników tej dyscypliny sztuki stawiających niejednokrotnie w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki.
Konfrontacje organizowane są pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. W tegorocznej 15. edycji prezentowanych jest 329 zdjęć wykonanych przez 106 autorów z 18 podkarpackich grup.
Impreza ta nie ma charakteru konkursowego, ale od kilku lat Dyrektor WDK w Rzeszowie funduje nagrody finansowe dla najlepszych fotograficznych zestawów klubowych.
W tym roku Jury pod przewodnictwem artysty fotografika Janusza Wojewody jedną z trzech głównych nagród przyznało Fotoklubowi Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Jest to już druga Główna Nagroda dla Fotoklubu RCKP na Konfrontacjach.

Tegoroczny nagrodzony zestaw naszego Fotoklubu był autorstwa Łukasza Grudysza, Przemysława Niepokój-Hepnara i Tomasza Okoniewskiego. To kolejny sygnał dobrej passy i osiągnięć Fotoklubu RCKP. Organizatorem XV Konfrontacji Fotograficznych był Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Małgorzata Baranowska-Mika
teatrolog
Sekretarz artystyczny Krośnieńskich Spotkań Teatralnych

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x