piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

Folwark Toporzysko i Wawel

Ważnym elementem odbywającego się w Przysietnicy projektu „Warsztaty hipiczne. Edukacja, rehabilitacja, sport” był wyjazd studyjny do znanego w Polsce ośrodka jazdy konnej i hipoterapii „Folwark” Toporzysko pod Jordanowem. Ośrodek jeździecki w Toporzysku działa od 1993 r. Założyli go krakowscy harcerze. Z młodych ludzi, którzy stawiali na Folwarku swoje pierwsze kroki w jeździe konnej wyrosły kadry instruktorów wyszkolenia podstawowego PZJ i profesjonalnie przygotowani opiekunowie młodzieży. W Folwarku działa KS „Bór”. Na zaawansowanych jeźdźców czekają jazdy w teren, rajdy oraz jazdy indywidualne lub treningi sportowe. W ośrodku można również zdać egzamin na odznaki jeździeckie PZJ lub wziąć udział w kursach instruktorskich (IRR, ISP i Hipoterapii). Niestety – wyjątkowo uciążliwa tego dnia aura i obfite opady deszczu storpedowały zajęcia w plenerze. Uczestnicy wzięli udział w jazdach indorowych.

Zrekompensowało im to spotkanie z uznani w kraju trenerami jeździectwa. Zapoznali się też z bazą ośrodka, nauką w prowadzonych tutaj klasami technikum jeździeckiego i szkoły branżowej w ramach Średniej Szkoły Zawodowej w Toporzysku oraz kursami: instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, spotkali się też z instruktorami szkolenia podstawowego PZJ, m.in. z Katarzyną Waligórską W drodze powrotnej uczestnicy zajechali do Krakowa, gdzie m.in. odbyli spacer po Wawelu i Starym Mieście.

Realizatorem projektu „Warsztaty hipiczne. Edukacja, rehabilitacja, sport” jest Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych „Inicjatywa” w Łężynach (Polska) w partnerstwie z Centrum Kultury i Rozwoju „Gorizont” w Połtawie (Ukraina).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Folwark Toporzysko i Wawel […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x